Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 12-05-11, 16:37
Το avatar του χρήστη apostolis veroia
apostolis veroia Ο χρήστης apostolis veroia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-10-2009
Περιοχή: veroia
Μηνύματα: 404
Προεπιλογή

ευχαριστω!!! παιδια αναγκαστικα και εκανα δευτερη λιμνη!! ειχα μεγαλο προβλημα με τα βατραχια η περιοχη μου ειναι ελοδης και ο μαικλ το ξερει πολυ καλα!!! παλια ηταν βαλτος! οτι φιλτρο και να εβαζες οσες αλλαγες στο νερο να κανεις την αλλη μερα το νερο ηταν καφε!!!! τα βατραχια ειναι σαν τις παπιες!!! ανακτεβουν το χωμα απο τις γλαστρες για να θαυτουν μεσα!!! με αποτελεσμα να μπουκονουν αντλιες και φιλτρα και τα φυτα να μην εχουν χωμα!!!! για να προφυλαξω τα φυτα μου και τα ψαρια μου εκανα αυτη την λιμνη οπου ειναι υπερυψωμενη. και πλεον η λιμνη μου εδω και πολες βδομαδες ειναι καθαρη και χαιρομαι τα ψαρια και τα φυτα μου!!! χωρις κανενα ιδιαιτερο φιλτρο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από douran_p Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν ειναι ασχημη!!!!!! οπως και να την δεις ειτε σου αρεσει ειτε οχι εχει αποψη!!!!! ωραιος φιλε......

σκεφτηκες να φτιαξεις γυρω της μια κατασκευη με καποιο υλικο και να βαλεις ζαρτινιερες με λουλουδια..... ειτε καθετα ειτε σε γωνια!!!!!
το εχω σκεφτη! με αυτον το τροπο βοιθας πολυ μια λιμνη απο ξυλο στη βαση της!!! η πιεση του νερου ειναι μεγαλη και με το καιρο εχεις φοβο να μη σου ανοιξη οτι ξυλο και να βαλεις οσο και χοντρο να ειναι δε παβει το νερο να κερδιζει οπως και φωτια γιαυτο τα παρτερια βοιθουν παρα πολυ σε ολο αυτο το σκηνικο!!! οπως και να βαλεις μεγαλες πετρες γυρο απο τη λιμνη!!!
παντος την λατρψα!!! γιατι ειναι διπλα στο μπαλκονη μου και τι βλεπω απο ψηλα και απο την αλλη οσα παιδια ερχοντε πινω τον καφε μου ανετα χωρις φοβο μην παθου τιποτα!!! και το καλο ειναι οτι οτι μπενει μεσα στη λιμνη μπενει απο το δικο μου χερι
οσο για την μεγαλη λιμνη την εκανα κατι σαν πισινα-συντιβανη εγινε πολυ καλη!!!! αλλα τιγκα στη χημεια ειναι γιατι τα βατραχια καραδοκουν!!!!!!!!
εχω παρατηρησει οτι οσο και ομορφη να εχει γινει η μεγαλη δεξαμενη αυτη που ελκηει τον κοσμο ειναι η μικρη μου λιμνη!!!!!!!! γιατη η ζωη ειναι μεγαλο πραγμα!!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apostolis veroia : 12-05-11 στις 16:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01689 seconds with 11 queries