Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 28-11-03, 04:34
griffin_23 Ο χρήστης griffin_23 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-11-2003
Περιοχή: Κυψέλη
Μηνύματα: 101
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην griffin_23
Προεπιλογή ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

καταρχην ειμαι αρκετα χαρουμενος που βρηκα ενα ελληνικο site με ενα απο τα αγαπημενα μου χομπι.οποτε συνχαριτηρια στα ατομα που το ξεκινησαν

εχω ασχοληθει με αυτο το χομπι 3,5 χρονια αλλα τελικα μαλλον δεν ηταν αρκετα για να μαθω.ξεκινησα με ενα ενυδρειο 75 λιτρων παρεα με τον κολλητο μου.καταφεραμε να φτιαξουμε αλλα 2 αργοτερα 75 και 60 λιτρων ενυδρεια σε ενα καμαρακι στην αυλη μου.χαναμε ψαρια συχνα και αυτο λογο ελειψεις γνωσεων. ενα παραδειγμα ηταν οτι τα ενυδρεια ειχαν μονο ενα πορολυθο και ενα θερμοστατη πουθενα φιλτρο. πριν απο 3 χρονια εγινε μια μεγαλη διακοπη ρευματοσ για 2 μερες.τα χασαμε σχεδον ολα απο τα 120 ψαρια.μονο 2 εζηζαν.

τα παρατησα αλλα αποφασισα να ξαναρχισω.αυτη την φορα θελω να γινει σωστα για 'υτο και θελω βοηθεια. παραγγειλα ενα ενυδρειο 50 χ 45 χ 45 χωριτηκοτητας 80 λιτρων.απο εξοπλησμο δυστηχως εχω μονο ενα θερμοστατη 100watt της thermal.πιστευω οτι φτανει.σκοπευω να παρω ενα εσωτερικο φυλτρο επιτελους.και τελος μια αεραντλια για τον πορολυθο που εγω παλια τον ειχα κατω απο το πλακακι.τι να κανω τι ειναι πιο σωστο? μου ειπαν δεν χρειαζεται πια το πλακακι να το βαλω απλα μεσα στο χαλικι.να τον βαλω σε μπαστουνι να βαλω πλακακι η οχι?

εκτος απο τα 2 κλασσικα φαρμακα τι αλλο μπορω να παρω για να τεσταρο το νερο.

το ενυδρειο το παιρνω το σαββατο και τον εξοπλισμο μαλλον σημερα το απογευμα.αν μπορειτε πειτε γνωμες δεν θελω να εχω απλα ψαρια οπως οταν ημουν 15 ειμαι 20 πλεον και θελω να γινει σωστα.να μην με πιανει ο καθε καταστηματαρχης κοροιδο.

συμπληρωνω οτι υπαρχει και το 1 παλιο ενυδρειο 75 λιτρων το οποιο δεν κανει τιποτα και θελω συντομα να μπει και αυτο σε λειτουργια.

ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα και για τυχον ορθογραφικα λαθη
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01687 seconds with 11 queries