Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 15-07-06, 11:11
pet Ο χρήστης pet δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2006
Περιοχή: ιλίσια
Μηνύματα: 196
Προεπιλογή

το μκρό φίλτρο το έβγαλα... το έβαλα σε άλλο μικρό ενυδρειάκι. Μάλλον την έκανα πάλι. Ταίζω σωστά, ξεπαγώνω την τροφή σε ένα φιλτράκι του καφέ και την ξεπλένω.
Δυστυχώς οι γατόψαροι δεν έχουν μάθει να τρώνε ζωντανή τροφή, περνάει δίπλα τους η αρτεμια και ουτε υποψιάζονται πως τρώγεται...
Απο μετρήσεις είμαι καλά ακόμα, (έκανα χθες το βράδυ, γιατί ανησύχησα) και είχα 0 αμμωνία και ΝΟ2 0. Βέβαια έχω κάτι υγρά τεστ της jbl που δεν τα εμπιστεύομαι και τρελά.
Κάνω αλλαγές συνέχεια, γενικά υποστηρίζω πως κάθε δύο-τρεις μέρες, ένα 30% δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Ειδικά σε μικρά ενυδρεία, όπως το δικό μου έχω δει δει ότι πολύ εύκολα σου "έρχεται τούμπα". Λίγο παραπανω λίπασμα, και γεμίζεις άλγη, λίγο παραπάνω τάισμα και ανέβαζεις ΝΟ2... Αλλάζει εύκολα η θερμοκρσιά, γενικά έχει πολλά μειονεκτήματα, δεν θα το πρότεινα σε αρχάριο, στην αρχή νομίζα ότι το ελέγχω πιο εύκολα, επειδή είναι μικρό, αλλά δεν ισχύει. Καλά είναι τα ψαράκια,μόνο που ανεβαίνουν πολύ συχνά για να γεμίσουν την νηκτική κύστη, μήπως δείχνει ότι το νερό μου είναι ανθυγιεινό? Δεν έχει οξυγόνο?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01403 seconds with 11 queries