Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 26-04-12, 20:47
Το avatar του χρήστη janickrules
janickrules Ο χρήστης janickrules δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2011
Περιοχή: ημαθία
Μηνύματα: 1.364
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις
Η αληθεια είναι πως εχω ήδη διαπιστωσει πως τα λάθη ειναι περισσότερα απο πολλά
Οι σημαντικότερες δυσκολίες είναι 1ον ο χώρος (δεν υπάρχει χωρός για κάτι μεγαλυτερο) - Επομένως θα πρεπει να αρχισω να σκεφτομαι σοβαρα το θεμα του μονομαχου 2ον Απ οσο εχω διαβάσει ο μονομαχος ειναι μεν εντυπωσιακό ψαρι...αλλά δεν θεωρείται "ευκολο" ψαρι. 3ον Πρεπει να βρω λυση ωστε να καταφέρω να πείσω τον 4χρονο γιο μου, να "δεχτει" ενα ψάρι στο ενυδρειο και οχι 5!

Ξερω πως ολοι μας, πρεπει να εχουμε στο μυαλο μας πως το ενυδρειο ειναι κατι περισσοτερο απο χομπι. Και πως εχεις να κανεις με ζωντανα πλασματα, αρα ελαχιστα θα πρεπει να ενδιαφερουν τα χρωματα, η ποικιλια...κλπ. Αντε όμως να τα εξηγησεις αυτά σε εναν 4χρονο!!!

Ξερω πως το τελευταίο ειναι ασχετο με το φορουμ...αλλά αποτελεί ΤΕΡΑΣΤΙΟ θέμα!!!

Ερωτηση : Σε περίπτωση που καταλήξω τελικά σε μονομάχο...πρέπει να αλλάξω πολλά (Υποστρωμα, φυτα, συσκευες κλπ) στη δομή και στην κατάσταση του ενυδρείου?

Και παλι ευχαριστω...

για μενα,κατ'αρχην μπραβο που το ψαχνεις και το σκεφτεσαι ετσι!
αλλοι στη θεση σου,θα εβαζαν ενα κιλο ψαρια μεσα για να χαιρεται απλα ο μικρος!
ασχετα που μετα,αντε να τον συνεφερεις τον μικρο,οταν τα ψαρια θα ''φευγουν'' ενα ενα!


στο θεμα τωρα:
για μονομαχο χρειαζεσαι χονδρικα:

θερμοστατη,φυτα,τροφες!και να κανεις καμια πατεντα στο φιλτρο,να μην "ταραζει" πολυ την επιφανεια!
επισης θα χρειαστεις catappa leaves για να πεσουν οι σκληροτητες του νερου!
μην πανικοβαλεσαι!
τα παιρνεις απο το ebay,σε εξεφτελιστικες τιμες!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries