Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 01-04-18, 15:29
MaryDXB Ο χρήστης MaryDXB δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-03-2018
Περιοχή: Dubai
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παιδιά καλημέρα, είμαι ευγνώμων για τις απαντήσεις!
Λοιπόν το ενυδρείο που θα πάρω μεθαύριο είναι κάτι σαν αυτό που φαίνεται στη φωτό, με καπάκι φως και φίλτρο! Θερμαντήρα και βιολογικό υλικό έχω ήδη πάρει!

Προς την Αρτεμισία και kill_bill: Το νερό στο Dubai είναι αφαλάτωσης όντως και γενικά θεωρείται μαλακό, και χωρίς πολλά άλατα, αλλά πρέπει να έχει αρκετό χλώριο νομίζω! Οποτε εγώ χρησιμοποιώ και για το Σοφό εμφιαλωμένο που παίρνω σε μεγάλες μπουκάλες 20λιτρων περίπου! Αν μπορώ να χρησιμοποιήσω βρύσης να το κάνω, έχω κ κάποιo conditioner αντιχλωριακό, θα ανεβάσω φωτό αύριο βράδυ από Dubai(Αμερική ταυτην).
Ενυδρείο θα μπορώ πιστευω να πάρω, αρκεί να είναι συσκευασμένο σε κούτα! Θα κατέβει cargo όμως, οποτε υπάρχει κίνδυνος να σπάσει αν έχεις κάτι υπόψιν, πες μου διαστάσεις να ρωτήσω στο αεροδρόμιο αν μπορώ να το βάλω καμπίνα
Την κατεψυγμένη τροφή θα την ξεκινήσω στο μεγάλο ενυδρείο, στη γυάλα μέχρι τώρα του έδινα pellets. Τα φυτά εφόσον είναι τόσο απαραίτητα θα προσπαθήσω να τα βρω και να πάρω μεθαύριο με το που γυρίσω.
Τώρα όσον αφορά το υπόστρωμα θα ανεβάσω επίσης φωτό να μου πείτε αν κάνει για το φύτεμα φυτών αυτό που έχω πάρει! Σίγουρα δεν είναι χαλαζιακό, το πήρα από aquarium shop, είναι φυσικό ψιλό βοτσαλάκι σαν αυτό που βρίσκεις στις όχθες ποταμού! Είναι πολύ όμορφο και θα ήθελα να βάλω αυτο(αν κάνει φυσικά).
Στη γυάλα έχω κολλήσει μια λεντοταινια, αλλά επειδή τον ταράζει δεν την ανάβω σχεδόν ποτε.

Ελπίζω να κάλυψα άπαντες στη συζήτηση, μόνο εγώ έχω μείνει με απορίες
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  9192C533-0EC1-469A-A618-DEA9A612BA67.jpg
Εμφανίσεις:  219
Μέγεθος:  43,8 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01461 seconds with 12 queries