Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #61  
Παλιά 15-10-12, 12:49
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Η άποψη μου για το θέμα, όσο πιο σύντομα γίνεται και χωρίς να γνωρίζω τι έγινε στο παρελθόν με την αντίστοιχη προσπάθεια

Βασική προϋπόθεση της προσπάθειας που θα γίνει είναι να υπάρχουν συμμετοχές μελών
Εφόσον εξασφαλιστούν αρκετές συμμετοχές (σε χρόνο, διάθεση & εισφορές), θα πρέπει να γίνει ταξινόμηση ανά περιοχή
Θεωρώ δεδομένο, πως λόγω πληθυσμού, οι συμμετοχές στο λεκανοπέδιο θα είναι οι περισσότερες
Και από εκεί πρέπει να ξεκινήσουμε

Εγώ προσωπικά θα είχα αρκετές επιφυλάξεις να συμμετάσχω σε έναν σύλλογο με έδρα πχ τη Θεσσαλονίκη, όπου εκεί θα γινόταν όλες οι συναντήσεις, θα οργανωνόταν σεμινάρια, παρουσιάσεις, ομιλίες κλπ
Ελάτε στη θέση κάποιου που μπορεί να είναι μέλος του συλλόγου, να συνεισφέρει χρηματικά, αλλά ποτέ δεν "καρπώνεται" κάτι από τη συμμετοχή του στον σύλλογο

Εφόσον οργανωθεί ο ομάδα του λεκανοπεδίου, μετά μπορούμε να επεκταθούμε βάσει συμμετοχών και σε άλλες περιοχές και στη συνέχεια να γίνει κάτι πανελλαδικό

Δεν θα πω τπτ για το ελληνικό σύνδρομο της καρέκλας!
Νομίζω πως οι περισσότεροι από εμάς έχουμε ανάλογες εμπειρίες πχ από τον χώρο εργασίας μας, οπότε ξέρουμε τι και από ποιους πρέπει να προστατευθούμε!

Τέλος θεωρώ σωστό να δέσει το παλιο με το νέο. Οι παλιοί ξέρουν τι έφταιξε και ταυτόχρονα διαθέτουν την ανάλογη εμπειρία και οι νέοι έχουν σίγουρα μεγαλύτερη διάθεση και μεράκι!

Και μια που βρήκα ευκαιρία, μια γενική παράκληση : Μην παίρνετε (ορισμένοι) απ τα μούτρα, κάθε νέο που απλά ρωτάει ή μεταφέρει τα λεγόμενα των πετσοπάδων. Ούτε να θεωρούμε τους τελευταίους, αντιπροσώπους του ίδιου του διαβόλου! Λίγο νερό στο κρασί (και κυρίως στο ύφος) δεν έκανε ποτέ κακό.
Το συγκεκριμένο σχόλιο δεν είναι και τόσο άσχετο με το νέο ξεκίνημα του συλλόγου (ή του club αν προτιμάτε)
Οφείλουμε όλοι μας, να προσέχουμε τι λέμε, πως το λέμε και τι λέξεις χρησιμοποιούμε
Η γνώση σε κάποιο αντικείμενο δεν με κάνει και καλύτερο χαρακτήρα από τον άλλον, ούτε μου δίνει το δικαίωμα να μιλάω απαξιωτικά (αναφέρομαι σε ορισμένα σχόλια των τελευταίων ημερών σε άλλες ενότητες & το κλείνω εδώ)
Ευτυχώς ο προφορικός λόγος έχει λιγότερους μπελάδες από τον γραπτό!

Καλή επιτυχία εύχομαι στη νέα προσπάθεια...
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01634 seconds with 11 queries