Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 01-06-21, 16:59
digital_illusion Ο χρήστης digital_illusion δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2021
Περιοχή: Νέο Ηράκλειο
Μηνύματα: 20
Προεπιλογή

Μακη και Γιάννη, παρεξηγήσατε

οι ερωτήσεις ως προς τα κοπάδια δεν έγιναν για να συμπληρώσω στα υπάρχοντα ψάρια κι' άλλα ακόμα για να διορθώσω ποσότητες.
Ρώτησα για διάφορα είδη για να δω πια μπορώ να διορθώσω ως προς τον πλυθησμο βελτιώνωντας το αποτέλεσμα εμφανισιακά και λειτουργικά, συμπεριφορικά...ωστε να δω πια μπορω να διώξω...πχ όπως ανέφερα ήδη τα Molly έχουν αρχίσει και μου την δίνουν και κατ'επέκταση πιθανότατα και το χαρεμάκι Platy γιατί τελικά μπορεί να έχουν ωραία χρώματα αλλα το μόνο που βλέπουμε είναι 1 αρσενικό να κυνηγά συνεχώς τα θυληκά για αναπαραγωγή o Flash Gordon 1 και το αυτό
για τα υπόλοιπα σταδιακά...

όσο για την φίλτρανση, η σκέψη που αναφέρει ο Γιάννης μου ακούγετε πιο υλοποιήσιμη άμεσα (με μια αλλαγή μόνο νομίζω, αφαιρώντας μονο το 1 7άρι απο την στήλη...αν βγάλω και το άλλο δεν θα έχει καθόλου συγκράτηση σωματιδίων και όλη η μπίχλα της βιολογίας θα φεύγει ελεύθερη προς το ενυδρείο και θα αιωρούνται όλα, η Juwel δείχνει αυτό https://www.juwel-aquarium.de/out/pi...trom(11)-l.png ) χωρίς να διαταράξω την "ησυχία μου"
-------------------------
Και τώρα που παρατήρησα καλά την φωτό κατάλαβα πως ήδη απο την βιολογία με αυτο που έχω κάνει φεύγει αφιλτράριστο (ως προς τα σωματίδια) νερό έξω απο την μέση, επομένως θέλει καμια πατεντούλα με μισό κάθετο σφουγγάρι να φιλτράρουμε και στην μέση τα μικροσωματίδια

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη digital_illusion : 01-06-21 στις 16:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01536 seconds with 11 queries