Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 28-03-09, 20:54
gianis Ο χρήστης gianis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-03-2009
Περιοχή: νεο κοσμο
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι αν ειναι στρωμενο θα βοηθησει. Και οπως ειπαμε, βγαλε τα επιπλεον ψαρια αμεσα...κριμα να βασανιζονται ετσι.
Φιλε μου αυτο θα κανω εχω κανονισει να δοσω ταδυο χρυσοψαρα. με πηρε στο λαιμοτου οPET SHOPτζης, 7 με 8 ψαρακια μου ειπε να βαλω και δεν θα εχω κανενα προβλημα. Το βρηκα λογικο γιατι μουεδειξε το δικοτου ενθδρειο που ειχε καμια δεκαπενταρια χρυσοψαρα και ηταν περιπου στα ιδια λιτρα. Σχετικα με την θολουρα μαλον ειναι green water. σημερα ξανεκανα τις μετρησεις και βγηκαν ΟΚ τα τεστ δεν εχουν ληξει, την αμμωνια την τσεκαρω διπλα, με δυο διαφορετικα τεστ ειναι 0 . Αεραντλιες υπαρχουν δυο. Η μονη διαφορα που ειδα μετα απο δυο μερες συσκοτηση,ειναιπως αλλαξε λιγο το χρωμα του νερου πηγε προς το καφε. Αλλαγη νερου δεν εκανα. Αλλαξα το 50% πριν πεντε ημερες και η κατασταση επιδεινωθηκε. θα περιμενω και σημερα εαν δεν αλλαξει κατι αυριο θα αλλαξω ολο το νερο. Αυτο που τρεμω και θα ηθελα την γνωμη σου, φοβαμαι μην κολλησα και το μεγαλο το ενυδρειο με το ιδιο προβλημα, διοτι το μπολιασα. το μπολιασμα εγινε πριν εκδηλωθει το προβλημα. Για την εξελιξη της καταστασης θα σε ενημερωσω.Σε ευχαριστω και παλι για την βοηθειασου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01445 seconds with 11 queries