Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #195  
Παλιά 08-06-18, 14:00
Το avatar του χρήστη aliens-
aliens- Ο χρήστης aliens- δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2011
Περιοχή: Αθηνα - Βρηλισσια
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

@ANDREASOMAGEIRAS: Δυστυχώς θα τα χαλάσουμε και δεν θα εγκρίνω την άδεια χρήσης της πατέντας μου. Όχι επειδή και εγώ την έκλεψα από αλλού. Απλώς μας χρωστάς μια παρουσίαση της λίμνης σου. Έχει κοντά στον χρόνο να κάνεις update. Μετά την παρουσίαση σου παραχωρώ τα δικαιώματα, χεχε.

@giorgostriv: Έψαξα για έτοιμη λεκάνη αλλά δεν βρίσκω κάτι στις διαστάσεις που θέλω. Με τα χτισίματα δεν το κατέχω. Όπως το βλέπω χοντρικά, οι διαστάσεις που μπορώ να διαθέσω είναι 2μ χ 0.5μ χ ?μ βάθος. Σκέφτομαι να αγοράσω liner. Είναι δύσκολο να βρω αυτό που θέλω στις συγγεκριμένες διαστάσεις. Δεν θα ήθελα να βάλω ελαφρόπετρες μόνες τους. Θα ήθελα να είχα την ευχέρεια να τις μπαινοβγάζω για αν καθαρίζω όλο τον χώρο από την μούγρα που θα μαζεύει και να τις τοποθετώ πάλι.

Λέω να τοποθετήσω μέσα πλαστικά καφάσια. Σε κάθε καφάσι να έχω γλάστρες. Έτσι θα μπορώ εύκολα να μπαινοβγάζω τις γλάστρες για μεταφυτέψει, ανανέωση, συντήρηση. Από θέμα βάθους δεν έχω περιορισμό. Αρκεί ο πυθμένας να είναι ποιο ψηλά από την επιφάνεια της λίμνης. Να προσαρμόσω μια βάνα για να μπορώ να αδειάζω το νερό και να κάνω συντήρηση. Βάθος όσο είναι το ύψος μιας γλάστρας νομίζω ότι μου φτάνει. Αυτές οι σκέψεις για αρχή
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 11 queries