Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 16-04-12, 22:34
Το avatar του χρήστη jimmis1974
jimmis1974 Ο χρήστης jimmis1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-05-2009
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Μηνύματα: 947
Send a message via Skype™ to jimmis1974
Προεπιλογή

θελω να πηστευω οτι θα φαει , θα δοκιμασω και να μουλιασω σε ζουμι απο κανονικο σκορδο το φιλαρακι. Παντως οτι εφαγε απο την green algae ειναι καλο σημαδι.
Το ξερω δεν ειναι ευκολο ψαρι , θα προσπαθησω οτι καλυτερο γιαυτον . Το ενυδρειο ειναι 210 λιτρα + 70 το sump , να μεν λιγα αλλα πολλοι σε τετοια λιτρα εχουν κρατησει ανετα blue tang το οποιο θελει πολυ περισσοτερα λιτρα απο τον λευκοστερνο. (ισως το blue να προσαρμοζεται πιο ευκολα σε λιγα λιτρα ............ ισως ....?)

Το ενυδρειο τρεχει 18 μηνες και τους τελευταιους μηνες εχει στρωσει αρκετα καλα , και απο τιμες ειμαι παρα παρα πολυ καλα !!

Πηστευω αν φαει δεν θα εχει προβλημα , εχει και αρκετες σπηλιες ο βραχος να αραζει .
Το εχω δει μες την μια βδομαδα που τον εχω κανα δυο φορες να χει λιγες κουκιδουλες με ich ( οχι πολλες 3 με 4 το πολυ ), αλλα μετα απο μερικες ωρες ηταν πεντακαθαρος !!
Μου θυμίζει το blue tang οταν το ειχα παρει πριν κανα χρονο+ , ετσι τον πρωτο μηνα εβγαζε ich και μετα απο μερικες ωρες εφευγε , μεχρι απο καποια στιγμη και μετα σταματησε να βγαζει.
Μακαρι να συμβει το ιδιο .

Θα δουμε , ευχομαι να παν ολα καλα γιατι ειναι οντος απιστευτο ψαρι .

( πάντως αν ο βραχος ηταν τροφη και τελειωνε δεν θα μου ειχε αφησει ουτε κιλο μεχρι τωρα )
__________________
άραγε τα ψάρια πίνουν νερό ???
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries