Θέμα: Dashmod's 125lt
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 03-01-17, 00:59
dashmod Ο χρήστης dashmod δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2016
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Lth1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλα αυτο που γινεται για να σου δωσω να καταλαβεις οτι εγω δεν ειχα καταλαβει στην αρχη με τα χρυσοψαρα ειναι οτι το κρυο το νερο το χρειαζονται τα ψαρια αυτα διοτι ετσι πεφτει ο μεταβολισμος τους αρα δεν χρειαζονται τοσο τροφη,αν εχεις υψηλη θερμοκρασια εχουν επισης μικροτερο προσδόκιμο ζωης τα συγκεκριμενα...ετσι πανε συμφωνα με τις εποχες και ετσι μεγαλωνουν φυσιολογικα...στο δικο σου ενυδρειο λχ γιαννη(λουκας παρεμπιπτόντως) με την θερμοκρασια που εχουν θελουν περισσοτερη τροφη αρα δημιουργια περισσοτερων νιτρικων αρα περισσοτερες αλλαγες αρα λογω έλλειψης λιτρων μεγαλο ποσοστο στασιμοτητας στο ψαρι...αυτα
Ετσι για να τα κρατησεις σε αυτα τα λιτρα σταθμο μπορουμε να το πουμε πρεπει να κατεβει η θερμοκρασια αποψη μου τουλαχιστον

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
σωστό σκεπτικό, ήξερα ότι αυξάνετε ο μεταβολισμός αλλά δεν είχα σκεφτεί ότι θα έχουν πρόβλημα σε αυτό το μέγεθος, ούτε ότι πέφτει το προσδόκιμο ζωής, μιας και δεν είχα θέμα με τα νιτρικά τα έβλεπα όλα καλά, θα χαμηλώσω σιγα σιγα θερμοκρασία αφού ψάξω τι μπορώ να κάνω με τη γαρίδα, οι πλεκόστομοί θα πάνε στο κιχλιδάδικο άμεσα. Ευχαριστώ.
__________________
Για οτιδήποτε είναι γραμμένο πάνω από αυτή τη γραμμή ουδεμιά ευθύνη φέρω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries