Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 07-05-12, 13:09
Το avatar του χρήστη johnb
johnb Ο χρήστης johnb δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-05-2009
Περιοχή: Oρεστιαδα
Μηνύματα: 705
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από klipitiklopos Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαι εμενα το ιδιο οσον αφορα στον χωρο.
Ομως αν ξεχασω τους ανεμιστηρες του καπακιου κλειστους (στο πανω μερος αυτοι που βγαζουν τον ζεστο αερα εξω), και δεν εχω ανοιξει το καπακι, αναβουν τα ανεμιστηρακια που φυσανε πανω στο νερο, γιατι εχει ανεβει η θερμοκρασια του ενυδρειου ακομα και καταχειμωνο.
Ο controller σε προφυλασσει απο οποιαδηποτε "στραβη" που δεν μπορεις να φανταστεις, και δεν ειναι καθολου δυσκολο να συμβει.
Την ιδια απορια ειχα και εγω με εσενα οσον αφορα στην αναγκαιοτητα του controller, μεχρι που μου κολλησε ο θερμοστατης κλειστος, επεσε η θερμοκρασια, και εχασα ενα αγγελοψαρο που το ειχα πολλα χρονια...
Και τον θερμοστατη τον βαζω 2 βαθμους πιο πανω απο τον controller, οποτε και να κολλησει αυτος (ο controller), θα "κοψει" ο θερμοστατης.
Απο τοτε που τους καθιερωσα σε ολα τα ενυδρεια μου, εχω ενα αγχος λιγοτερο.
καλα εβαλες controller σε ολα τα ενυδρεια?
πολλα λευτα ρε συ!!!
εγω που εχω 5 ενυδρεια αν πω να βαλω σε ολα την πατησα!!!
οντως ειναι για πιο ασφαλεια στη θερμανση ο controller..θα το βαλω μονο στα γαριδαδικα τωρα και αργοτερα βλεπουμε....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ε ωραια.κιεγω αυτον ειχα.μη μπερδευεσαι με τη συνδεσμολογια,δεν ειναι πολυ δυσκολη.μια φορα θα την κανεις και τελειωσες.και μην κοψεις το καλλωδιο του θερμαντικου για να το βαλεις κατευθειαν στην εξοδο του controller.βαλε ενα καλλωδιο με θυληκο φις στην ακρη (απλο η σουκο)ωστε να μπορεις να το βαζεις και να το βγαζεις οποτε θες το θερμαντικο.τωρα αν θες να το τραβηξεις και περισσοτερο μπορεις να βαλεις και κανονικες πριζες στο επιπλο,να τις συνδεσεις στον controller και να συνδεεις το θερμαντικο και το ρυθμιζομενο τροφοτικο για τα ανεμιστηρια πανω τους.εγω ετσι το ειχα,αλλα δεν ειναι απαραιτητο να το κανεις ετσι αν δε θες να "μπλεκεις" πολυ
ετσι θα το κανω!!!αυτο εβλεπα σε κατι σχεδια με μπριζα σουκου και οταν θες το βγαζεις...
να στε καλα ρε παιδια για τις πληροφοριες!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01621 seconds with 11 queries