Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 07-05-12, 13:06
Το avatar του χρήστη klipitiklopos
klipitiklopos Ο χρήστης klipitiklopos δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimps Support
 
Εγγραφή: 28-11-2004
Περιοχή: Σαλαμινα
Μηνύματα: 1.703
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnb Εμφάνιση μηνυμάτων
το χειμωνα να χρησιμοποιω ανεμιστηρακια??''ΠΟΤΕ!!!''
δεν γινεται φουρνος εμας το σπιτι...κανονικες θερμοκρασιες 21-22-23....


δηλαδη τι επρεπε να αγορασω για να ριχνει την θερμοκρασια αν ανεβει υπερβολικα?????
Kαι εμενα το ιδιο οσον αφορα στον χωρο.
Ομως αν ξεχασω τους ανεμιστηρες του καπακιου κλειστους (στο πανω μερος αυτοι που βγαζουν τον ζεστο αερα εξω), και δεν εχω ανοιξει το καπακι, αναβουν τα ανεμιστηρακια που φυσανε πανω στο νερο, γιατι εχει ανεβει η θερμοκρασια του ενυδρειου ακομα και καταχειμωνο.
Ο controller σε προφυλασσει απο οποιαδηποτε "στραβη" που δεν μπορεις να φανταστεις, και δεν ειναι καθολου δυσκολο να συμβει.
Την ιδια απορια ειχα και εγω με εσενα οσον αφορα στην αναγκαιοτητα του controller, μεχρι που μου κολλησε ο θερμοστατης κλειστος, επεσε η θερμοκρασια, και εχασα ενα αγγελοψαρο που το ειχα πολλα χρονια...
Και τον θερμοστατη τον βαζω 2 βαθμους πιο πανω απο τον controller, οποτε και να κολλησει αυτος (ο controller), θα "κοψει" ο θερμοστατης.
Απο τοτε που τους καθιερωσα σε ολα τα ενυδρεια μου, εχω ενα αγχος λιγοτερο.
-------------------------
Θυμιζω οτι εχω ξαναανεβασει την παρουσιαση με τις φωτο εδω:http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=59850
__________________

Οσα ξερει ο νοικοκυρης δεν τα ξερει ο κοσμος ολος...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη klipitiklopos : 07-05-12 στις 13:06 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries