Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 12-10-11, 11:14
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από accnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης οι καλόγριες, θα γίνουν μεγάλες και (προσωπικά) δεν είναι και όμορφο ψάρι.
...μη μου θιγεις τις καλογριες Γιαννη!!
να πω καταρχην οτι σαν κολυμπι βαζουν κατω ολες τις χρωμιδες νταμσελ των τροπικων γιατι..
τα τροπικα νταμσελακια ειναι συνηθως περιοχικα...του τυπου "εχω μια πολυ μικρη περιοχη για μενα" ενα αυτες βρισκονται μεν σε μια περιοχη αλλα ειναι διαχυτες στη στηλη νερου με πολυ ομορφη κολυμβηση ειδικα αν υπαρχει ρευμα νερου.
κατι σαν τις γνωστες μας τροπικες θαλασσι χρωμιδες δηλαδη....αλλα επειδη εχουν πιο φλογερο ταμπεραμεντο δε πανε σαν διαδηλωση κι αυτες αλλα εχουν τα χωρις τραυματα καυγαδακια τους και το αποτελεσμα ειναι ανωτερο τους.

επισης ας μη ξεχναμε πως το μεσογειακο μας δινει τη δυνατοτητα να αλλαζουμε τους οργανισμους μας οσο συχνα θελουμε χωρις κοστος...οποτε αν πια τοσο πολυ μεγαλωσουν που χτυπανε ασχημα στο ματι..τις απελευθερωνει και πιανει μικροτερες. εγω επιασα 4 μικρες και παρα του οτι εχουν αποβαλλει το μπλε τους και ειναι μαυρες...ειμαι συνεπαρμενος μαζι τους...
επισης σε γαλαζιο φοντο το μαυρο χρωμα τους φαινεται καλυτερο απο το αντιστοιχο θαλασσι των χρωμιδων. θα μου πειτε γουστα ειναι αυτα...και για να μη γραφω στον "αερα" παραθετω βιντεακι με το τροπικο μου μιξ με μεσογειακα ειδη.

να αναφερω βεβαια οτι εκανα τη μιξη εκμετταλευομενος το γεγονος πως υπηρχε χαλκος στο ενυδρειο (για την ταλαιπωρια που περασα με το oodinium) οποτε και τα ψαρια στην ουσια περασαν καραντινα αποπαρασιτωσης.



υ.γ. φαινεται και το μπαρμπουνακι στο βιντεο.....για τα οποια (αν διαβασες το υπομνημα με τα καταλληλα ειδη...πιστευω πως θα δυσκολευτεις λιγο στη διατροφη και θα πρεπει οσο τα εχεις να τα πααρακολουθεις στενα για να απομακρυνεις οσα δε τρωνε ή χανουν βαρος που μαλλον θα ειναι και τα περισσοτερα)
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01757 seconds with 11 queries