Θέμα: 210lt Light Reef
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #32  
Παλιά 19-08-16, 11:38
Το avatar του χρήστη mixalis1708
mixalis1708 Ο χρήστης mixalis1708 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-09-2014
Περιοχή: Ιεραπετρα
Μηνύματα: 187
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
μιχαλη πολύ όμορφο και μινιμαλ το aquascape!
να σε ρωτήσω κατι? τα νησάκια που εκανες εάν κρίνουμε από το υψος και την περίμετρο που εχουν και εάν αναλογιστείς ότι βάζοντας άλλη μια κυκλοφορία στο μελλον φοβάμαι μην εχεις κάποιο πρόβλημα ευστάθειας με κάποια δυνατη ροη!
μήπως να έβαζες κανενα κομματι ακομα χαμηλά δημιουργώντας και καμία σπήλια η' ανοιχτά περάσματα έτσι ώστε να είσαι σίγουρος!
εσυ πως το βλέπεις το κεντρο βαρους που έχουν?
Σε ευχαριστω, εχουν πολυ καλο κεντρο βαρους και καθονται σταθερα αν δω στη πορεια οτι εχουν θεμα θα βρω κατι να κανω παντως η ιδεα για καμοια σπηλια στη βαση ακουγεται καλη.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Samian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ή και το ένα λίγο πιο μπροστά από το άλλο.....

Για να μπερδεύονται οι ροές του νερού μεταξύ των σχηματισμών - νησιών...
Ειναι ηδη ετσι το ενα ειναι πιο μπροστα λιγο αλλα στις φωτογραφιες δεν φαινεται καλα..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες κι από μένα!!!

Όλα μια χαρά και με τον καιρό ακόμη καλύτερα

Μόνο ο βράχος μου φαίνεται λίγος - Δεν ξέρω αν σκοπεύεις να συμπληρώσεις...
Ευχαριστω καλως σας βρηκα, δεν σκοπευω να βαλω αλλο βραχο .. Εχει περιπου 7-8 κιλα πανω και 4-5 στο σαμπ, ισως στο μελλον προσθεσω κανενα κομματι στη προστινη πλευρα του scape για να βαλω τιποτα ζοανθακια πανω ή star polyps ή μανιταράκια αλλα και αυτα τα κομματια θα ειναι απο αυτα που εχω ηδη στο σαμπ καθως εχουν περισσεψει μερικα ωραια κομματια plates απο αυτα που αγοράστηκαν για το στησιμο του βραχου.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalis1708 : 19-08-16 στις 11:38 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01603 seconds with 11 queries