Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #46  
Παλιά 18-03-16, 02:16
Το avatar του χρήστη AntoniosR
AntoniosR Ο χρήστης AntoniosR δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2014
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 225
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos9944 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως σας βρηκα αντωνη.το υποστρωμα μετα απο καποιο καιρο χανει τα συστατικα του απο οτι διαβασα.δεν μπορω αργοτερα να φυτεψω καποια φυτα χωρις υποστρωμα βοηθοντας τα με καποια ταμπλετα?το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν βιαζομαι
Βάλε ένα υπόστρωμα όπως το flourite seachem ή το Manado της JBL. Αυτά απορροφούν θρεπτικά συστατικά από το νερό και είναι πρακτικά σαν να έχεις ενεργό υπόστρωμα, όπως πχ αυτό της Sera, τα οποία βέβαια δεν έχουν περιορισμένο χρόνο ζωής. Απλά έιναι κάτι το οποίο δεν μπορεις να το προσθέσεις αργότερα οπώς τη φιάλη Co2. Και θα είναι κάτι που θα σε περιορίσει (η σκετη αμμο) αν λατρέψεις τα φυτεμένο σου και θελήσεις να πας σε high light-high tech. Κάτσε να σου πουν και τη γνώμη τους οι πιο έμπειροι πάνω στο θέμα και αποφασίζεις!
-------------------------
Οι ταμπλέτες κάνουν μια χαρά δουλειά. Κι εγώ ταμπλέτες έχω, μόνο που τα φυτά μου είναι σχετικά εύκολα. Αν θα πάω σε απαιτητικά φυτά (τώρα πλέον που έχω Co2 και φωτισμό) δεν ξέρω τι θα γίνει. Δεν εχω κάνει ακόμα την κίνηση !
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AntoniosR : 18-03-16 στις 02:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01540 seconds with 11 queries