Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #229  
Παλιά 18-04-17, 02:24
Το avatar του χρήστη AgMa
AgMa Ο χρήστης AgMa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2014
Περιοχή: Κρήτη, Ηράκλειο
Μηνύματα: 423
Προεπιλογή

Προχωράμε σιγά σιγά.
Την λειτουργία των led την έκανα ξανά όπως ήταν.
Θέλω να ψάξω λίγο τον κώδικα, αν καταφέρω και ενσωματώσω την ανατολή δύση για λάμπες φθορίου θα μου άρεσε να φαίνεται στην αρχική οθόνη η δυνατότητα που δείχνει πχ. από ήλιο -> φεγγάρι όταν γίνεται το fade.

Εδώ το ρελέ έτοιμο με μοιρασμένη την φάση:


Οι πρίζες κατά την σύνδεση (εδώ έντυσα με αυτοκόλλητο που είχα στο χρώμα του καπακιού μου την κατασκευή, γιατί το δικό του χρώμα δεν κολλούσε πουθενά, παρόλο που θα μπει πίσω από το ενυδρείο και δεν θα φαίνεται ):


Και η πίσω μεριά τους:




Εκκρεμούν τα led σε κάθε πρίζα μετά την προτροπή του puntomad.
Τα περισσότερα στάδια όπως βλέπετε είναι αντιγραφή απ' το αρχικό project και αυτό το κάνει αρκετά εύκολο για αρχάριους.
Αυτή τη στιγμή μαθαίνω τον κώδικα και προσπαθώ να τον φέρω όσο μπορώ στα μέτρα μου.
Οι αλλαγές που του έχω κάνει μέχρι στιγμής είναι:
  • Αφαίρεση λειτουργίας ταΐσματος και αντικατάσταση του εικονιδίου του στην κάτω μπάρα της αρχικής οθόνης, με την λειτουργία schedule.
Και εδώ να ευχαριστήσω τον dkatsariotis για την βοήθειά του να μου στείλει έτοιμη την μπάρα. Γλίτωσα το photoshop που είμαι παντελός άσχετος .
  • Αντικατάσταση των 2 εφεδρικών εξόδων Aux 1 & Aux 2 σε Ato Heat & Ato Circ ώστε να συνδέσω εκεί τον θερμοστάτη και τον κυκλοφορητή του βαρελιού της αναπλήρωσης.

Η αρχική οθόνη όπως ήταν αρχικά:


Και όπως είναι τώρα:





Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stanisalus18 : 15-09-18 στις 13:20 Αιτία: Επαναφορά φωτογραφιών
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01849 seconds with 11 queries