Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #94  
Παλιά 28-10-16, 12:36
grpol Ο χρήστης grpol δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2016
Περιοχή: Κάντζα
Μηνύματα: 125
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moradin Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασα όλο το ποστ σου και πραγματικά πόνεσα...

Είχα παλιότερα το jbl crystalprofi e1500 το οποίο μετά από αρκετά χρόνια άρχισε να χάνει από την κεφαλή, από όσο κατάλαβα τότε πλημμύριζε η κεφαλή και έτρεχε. Την είχα ανοίξει, είχα περάσει βαζελίνη, σιλικόνη και ότι άλλο βρήκα στο ίντερνετ σαν συμβουλές, αλλά τίποτα. Το φίλτρο δούλευε, αλλά έχανε. Στο τέλος πήρα ένα eheim και ησύχασα, και το άλλο το έχω παρατημένο στο μπαλκόνι μου εδώ και 2-3 χρόνια.
Δεν ξέρω αν ταιριάζουν, και αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί τίποτα σαν ανταλλακτικό, αλλά αν το θες μπορώ να στο δώσω.

Αν και η γνώμη μου είναι να του το πας πίσω, να τον βρίσεις, και να απαιτήσεις να σου δώσει τουλάχιστον ένα που να δουλεύει. Τόσα λεφτά σου έφαγε, ας πάρεις κάτι λειτουργικό τουλάχιστον.
Εχω σκοπο αν ο συνηγορος του καταναλωτη δεν βγαλει ακρη, να παω απο κει και να παρω αν μπορεσω, οτι μπορεσω.
Ολα αυτα παιρνουν χρονο και για αυτο ειπα αν μπορουσα οικονομικα να το βαλω να τρεξει και βλεπουμε.
Αφου το φιλτρο το εχεις και δουλευει, αν θες και μπορεις βγαλε τις 4 βιδες απο τις χειρολαβες στη κεφαλη και μετα τις τεσσερις βιδες απο το ασημενιο καπακι στη κεφαλη, να σου μεινει μονο το μαυρο κομματι και κοιτα αν εχεις το ιδιο προβλημα με εμενα, αν οχι ισως αν το βαλω εδω δουλεψει!
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
ισως ναι,αλλα θα πρεπει να λυθει η κεφαλη εντελως και να δεις τι ειναι ραγισμενο και που.
μπορει να εχει και αλλο ραγισμα.
μετα ισως μπορει να γινει με εποξικη κλπ,αλλα δεν μπορω να σου εγγυηθω ποσο καιρο θα αντεξει.
ισως αντεξει χρονια,ισως και μερες.

ισως ειναι καλυτερα να κοιταξεις για αλλη λυση φιλτρανσης.πχ diy εξωτερικο φιλτρο με σωληνα pvc κλπ.
αλλα κιαυτο θα εχει ενα κοστος δεν θαναι τσαμπα εντελως.

η αλλη λυση,ειναι να κοιταξεις τις αγγελιες εδω μεσα μηπως υπαρχει κατι οικονομικο που να σε καλυπτει,ειτε να βαλεις αγγελια ζητησης για κατι οικονομικο.
ριξε μια ματια δε χανεις τιποτα.
και ριξε και μια ματια και εδω,εχει μερικες καλες λυσεις ο τυπος αν πιανουν λιγο τα χερια σου.
Εχω τρεις λυσεις στο μυαλο μου, να το περασω σιλικονη μηπως μονωθει, εποξικη αν και φοβαμαι δε μπορω να το τριψω για να πιασει και στο τελος θα χανει περισσοτερο η να το τυλιξω με τεφλον.
Μονο σε αυτο το χειλος εχω βρει ραγισμα-σπασιμο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη grpol : 28-10-16 στις 12:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01662 seconds with 11 queries