Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 04-04-16, 22:56
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Κάπως δύσκολη η ερώτηση σου είναι, νομίζω, Λάμπρο. Δεν το βλέπω να παίρνεις απάντηση, μια και τέλος. Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια. Άλλοι μένουν ευχαριστημενοι με κάτι και άλλοι παραπονεμενοι με κάτι. Για τον ήχο τώρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω δυστυχώς. Πάντως τα φίλτρα διάφορων εταιριών διαφέρουν αρκετά αν τα δεις από κοντά, άλλα όμως μοιάζουν κιόλας. Είναι μερικές μάρκες που έχουν τα εξωτερικά φίλτρα τους και αν τα δεις από κοντά, είναι ολόιδια άπλα έχουν διαφορετικό λογότυπο. Πολλές οι μάρκες, πολλά τα σχεδία, διαφορετικές ποιότητες και κατασκευές. Πολλοί τα στήνουν τα εξωτερικά φίλτρα και τα γεμίζουν λάθος, δεν δουλεύουν σωστά και δεν το καταλαβαινουν καν. Σε άλλους τα προδίδουν τα φίλτρα τους πρόωρα. Άλλοι το κάνουν σωστά και είναι ευχαριστημενοι.

Εγώ ένα Eheim 2217 είχα και έχω, είχα και το μικρό το 2211. Από ποιότητα πολύ καλή σε σχέση με εξωτερικά φίλτρα άλλων εταιριών που έχω δει. Παράπονο δεν είχα ούτε έχω. Δεν με πρόδωσαν πότε. Άπλα δεν θα τα πρότεινα για κάποιον αρχάριο με εξωτερικά φίλτρα. Είναι λίγο παίδεμα μέχρι να τα μάθεις και τα συνηθίσεις.

Προσωπική μου γνώμη είναι αυτή. Φιλικά πάντα, Γιάννης.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries