Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 16-12-12, 22:12
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Πολυ ωραιο Σπυρο και στα βιντεο.

@nick74

Οταν ξεστησα το ενυδρειο μου, τους καρδιναλιους τους πηγα στον Σπυρο.
Μετα απο την προσαρμογη, εβαζε τα ψαρια ενα ενα μεσα. Αυτο που γινοταν ειναι το εξης:

Εμπαινε το ψαρι και αμεσως αντιδραση απο τους καρδιναλιους, περιεργοι να δουν τι ειναι αυτο. Οταν πηγαινανε κοντα στον καρδιναλιο τα σκαλαρια, κουναγε ελαφρα το χερι να φυγουν απο εκει (λεγοντας τους οτι δεν ειναι φαι αυτο...). Περιμεναμε λιγο και εμπαινε το ψαρι στο κοπαδι και τελος, μετα καμια αντιδραση απο τα σκαλαρια και ολα κανονικα. Το ιδιο εγινε με ολα τα ψαρια που βαλαμε.

Οσον αφορα αυτο που λες: ''αλλα τα καινουρια που μπηκαν μεσα φαγωθηκαν'',το ιδιο ειχα διαβασει στο tsamisaquarium (στο ειχα ξαναπει σε καποιο αλλο θεμα) αλλα ισως αυτο να συμβαινει μονο σε νεα ψαρια που πχ δεν ειχαν να ακολουθησουν καποια αλλα οπως συνεβηκε στο ενυδρειο του Σπυρου. Βεβαια και τα χατσετ του μια χαρα τα εχει και δεν εγιναν μεζες. Πολλα μπορει να παιζουν. Δεν ξερω και εγω, τη σκεψη μου λεω.

@Delta66 και γενικα προς ολους..

Το microbe lift που χρωματιζει το νερο (δεν θυμαμαι την ονομασια τωρα) το εχει καποιος στην Αθηνα να το παρουμε?
Εχει παρει ενα της Κent ο Tzane αλλα δεν κανει δουλεια (ελαφρως κιτρινιζει το νερο και αν, με 15 ml στα 100λιτρα - 10 ml στα 30 λιτρα που εχει δοκιμασει ως τωρα) και εκανε και 17 ευρω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries