Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 20-06-11, 21:12
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Εγώ είχα 30W και μου φαινόταν λες είχα προβολέα..τώρα είμαι ικανοποιημένος!είναι υποκειμενικό το θέμα βέβαια μιας και κάνεις ότι σου αρέσει εσένα αφού τα ψαράκια δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις!Επίσης εμένα μου φαίνεται πιο άγριο και πιο βιοτοπικό με χαμηλό φωτισμό..και τα ψαράκια μου δείχνουν να το εκτιμούν με τα χρώματα και την κινητικότητα τους...

Η λάμπα δεν έχει κάπου έναν 3ψήφιο αριθμό εκεί κοντά που λέει και τα Watt;;840 πχ ή κάτι τέτοιο;;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
να σε ρωτησω. δηλαδη ολη μερα τα ψαρια εχουν φως διαχυτο απο το δωματιο..και 9 το βραδυ που σκοτεινιαζει αναβουν τα φωτα του ενυδρειου μεχρι τις 6 το πρωι οπου και παλι ξημερωνει??
εχουν δηλαδη 24 ωρες φως??
αν ειναι ετσι...λαθος φιλε μου...χρειαζονται και καποιες ωρες νυχτας να ηρεμουν.
+1000

Δεν το παρατήρησα...αν είναι έτσι δεν τα αφήνεις ποτέ να κοιμηθούν!εγώ σκέψου το βράδυ τα σκεπάζω κιόλας γιατί το πρωί απτις 6 μπαίνει φως απτο παράθυρο της κουζίνας και είναι ενιαίος ο χώρος με το σαλόνι οπού είναι το ενυδρείο!Για να έχουν δηλαδή γύρω στις 9-10 ώρες απόλυτο σκοτάδι...τα φώτα μου κλείνουν στις 1..και 1.30-2 η κλείνει και η moonlight..

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη \/ag : 20-06-11 στις 21:12 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01426 seconds with 11 queries