Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 25-05-09, 06:31
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Άντρο, ειλικρινά λυπούμαι πάρα πολύ για ότι συνέβη στη λίμνη σου.

Άντρο, αν θέλεις με ακούς, γιατί πιστεύω ότι έχω να σου προτείνω κάποια πράγματα, χωρίς βέβαια να κατέχω το απόλυτο που τόσο έχω κατηγορηθείτε τελευταία.

Άντρο, οποωσδήποτε πας ξανά για γενική ανάλυση του νερού. Πράγμα που πρέπει να γίνεται κάθε λίγους μήνες, σε περίπτωση που χρησιμοποιείται νερό διάτρισης.

Έχουμε μιλήσει ξανά για τις ποιότητες νερού της Κύπρου. Άντρο, μπορεί εγώ να μην έφτασα σε αυτό το σημείο στο παρελθόν, αλλά γνωρίζω ότι κάποια συστατικά του νερού μπορεί να βλάψουν τα ψάρια, το γόνο, ακόμα και τα αυγά. Είναι αυτός ακριβώς ο λόγος που αντικατέστησα το νερό της διάτρισης μου με το πόσιμο εδώ και χρόνια, έστω και αν έχω μεγάλη ροή.

Όταν είπα πριν λίγες μέρες για ορειακά σημεία, δεν είχα στο νου μου ούτε να σε προσβάλω, ούτε να "παίξω" τον παράγοντα στο φόρουμ. Το φίλτρο σου ΔΕΝ θα σε καλύψει Άντρο και πρέπει να βρεις και έναν δεύτερο εκτός του φίλτρου σου, που ποτέ δε θα είναι σταθερός αφού θα πραγματοποιείς συχνούς καθαρισμούς, ειδικά τώρα που η ιχθυοφόρτωση έχει αυξηθεί σημαντικά. Μελλοντικά, ούτε η UV πιστεύω θα σε καλύπτει, αλλά αυτό δεν είναι της ώρας.

Άντρο, οι ψεκασμοί, όπως έχει υποθεί, είναι μια άλλη περίπτωση βέβαια, πράγμα που μπορεί να είναι πολύ πιθανόν.

Επίσης, θα ήθελα να μιλήσουμε στο τηλ. να σε ρψτήσω για κάποια άλλα πράγματα, που μπορούν να παραπέμπουν σε κάποια ασθένεια γνωστή ώς "της 'Ανοιξης".
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01493 seconds with 11 queries