Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 26-01-12, 19:02
Το avatar του χρήστη lingistis
lingistis Ο χρήστης lingistis δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής
 
Εγγραφή: 13-09-2007
Περιοχή: ΦΛΩΡΙΝΑ
Μηνύματα: 1.420
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Efh Εμφάνιση μηνυμάτων
το fishtamin που ειναι υγρης μορφης σκεφτομαι να το αγορασω....
θα κανω καλα ομως?
Μερικές σταγόνες fishtamin πάνω στην τροφή (όχι απευθέιας στο νερό) που πάει να λήξει (ή όχι) και μετά στα ψαράκια είναι μια χαρά. Γενικά είναι μια καλή βιταμίνη και για να διαρκέσει περισσότερο κράτα την στο ψυγείο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από platy Εμφάνιση μηνυμάτων
γιατι δεν φτιαχνεις εσυ μια DIY πρωτεινουχα ???....spiroulina αρακας καροτο παπρικα καποια τροφη σε flakes,και αλλα αρκετα συστατικα θα εχουν ως αποτελεσμα μια τροφη βυθιζομενη(αναλογα και τι παχος θα εχει ) που θα την λατρεψει και ο πλεκο και τα χρυσοψαρα
Και εγώ αυτό θα έκαμνα (και κάνω)... ότι τροφές μου έμεναν θα τις έκαμνα μια DIY πρωτεινουχα και θα τις τάιζα αυτές πριν πάρω άλλες. Και στην DIY τις βιταμίνες της fishtamin μπορείς να τις προσθέσεις πριν ταϊσεις.

Τώρα δεν ξέρω άμα κάνω και το καλύτερο... αν ξέρει καποιος κάτι παραπάνω ας μου πει... τα ψάρια μου τα ταϊζω με ταίστρες, σε αυτές βάζω τόση ποσότητα που να διαρκεί κάπου 2 εβδομάδες. Ολες τις τροφές, ανοιγμένες ή μη, τις αποθηκεύω με την συσκευσία τους μέσα σε σακουλα zip lock και στην κατάψυξη όσπου να τις ξαναχρειαστώ για γέμισμα των ταϊστρων.
__________________
Γιάννης
Αν δεν βρέξεις σαλόνι... mbuna δεν πιάνεις!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries