Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 16-08-05, 09:37
george hmmy Ο χρήστης george hmmy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2005
Περιοχή: Γη :)
Μηνύματα: 412
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lsourtzo
Για καλή μου τύχη ο βλ..ας έβαλε τις γαριδούλες στην ίδια σακούλα με τα νέον. Τότε τα είδα όλα … η γαριδούλα έπιασε ένα νέον περίπου μισή φορά μεγαλύτερο της και το έτρωγε μπροστά στα μάτια μου.

Φαντάσου τι θα μπορούσε να κάνει ο αστακός στα ψαράκια του ενυδρείου σου !!
Μου φαίνεται φίλε lsourtzo ότι παραβλέπεις το σημαντικότερο παράγοντα για τη ζημιά που έκανε η γαρίδα: ότι ήταν στην ίδια σακούλα με τα νεον, σε ένα πολύ περιορισμένο χώρο δηλαδή. Δε λέω ότι ο ρόλος του αστακού, γαρίδα κλπ δεν είναι αυτός του θηρευτή, αλλά στη δικιά μου δίχρονη εμπειρία με τον αστακό δεν πείραξε ποτέ ψάρι. Έτυχε? Δεν αποκλείεται, απλά εγώ τον τάιζα και με μια τροφή που είχα πάρει, catfish pellets λεγόταν, και όλα οκ. Μόνο πρόβλημα όπως προείπα ήταν με τα φυτά, κλαδευτήρι σκέτο ο άτιμος!

Μάλιστα, έτσι για το αστείο της ιστορίας, σε ένα φίλο του έτρωγαν τα γκουραμί τη γαρίδα του και δεν μπορούσε με τίποτα να σώσει γαρίδα, όσες φορές και αν προσπάθησε! Εγώ έχω την εξής άποψη: αν σου αρέσει τόσο πολύ ο αστακός πάρτον και αντιμετώπισε τα προβλήματα που θα σου τύχουν! Ξέρεις πάνω-κάτω ποια θα είναι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01408 seconds with 11 queries