Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 25-01-04, 18:40
Το avatar του χρήστη Efi
Efi Ο χρήστης Efi δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-01-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 78
Προεπιλογή Kαλησπέρα..

Nα'μαι κι εγώ ... χάθηκα μια εβδομάδα επειδή είχα τρεχάματα και δουλειές.. πιο πολλές δουλειές έχω τώρα μου φαίνεται παρά όταν δούλευα στο γραφείο! Τα τελευταία νέα από το ενυδρείο για όσους έχουν περιέργεια ή ενδιαφέρονται είναι ότι έδωσα το τιγράκι στον Αμαζόνιο επειδή μου έφαγε τις ουρές από τα γκάπι και μου τα ψόφησε. Ξέρω ξέρω μου τα ειπατε κι εγώ δεν άκουσα... δεν το είδα να το κάνει, απλά ξύπνησα ένα πρωί και τα βρήκα έτσι. Πήρα τον Δημήτρη του Αμαζονίου της Ανθέων που ψωνίζω και μου είπε ότι σίγουρα το έκανε το τιγράκι το βράδυ... έπαθα...την ημέρα αγγελούδι.. μου ψόφησαν στην αρχή της εβδομάδας πριν από αυτό και το scat, το μόλλυ, το γκουράμι οπαλίνα και ο καινούριος μονομάχος και τα έπαιξα τελείως... Οπότε αποφάσισα ότι δεν θέλω διάφορα τροπικά γιατί δεν αντέχω άλλο και χαμήλωσα την θερμοκρασία στους 24 (αυτά μετά από συζήτηση με τον κυρ Δημήτρη) και έχω μόνο τα χρυσοψαροειδή, τα 3 red eye, 1 γατόψαρο cory, albino που μου έμειναν και γκάπι που πήγα και πήρα προχθές. Τέρμα με τα άλλα.. άλλωστε έχω ξετρελλαθέι με τα γκάπι! Τα 12 μωρά γκάπι είναι μια χαρά και μεγαλώνουν. Τεστ για νιτρώδη άλατα δεν πήρα γιατί έχω ξοδέψει πολλά τελευταία και τώρα δείχνουν τα πράγματα να έχουν ησυχάσει. Ακολουθώ τις συμβουλές του coulio. Εν κατακλείδι αν ψοφήσουν και τα άλλα τροπικά εγώ θέλω να έχω μονο χρυσόψαρα και γκάπι. Ότι μπορώ κάνω.. Αυτά...
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01450 seconds with 11 queries