Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #99  
Παλιά 18-01-10, 18:57
pavlos2003 Ο χρήστης pavlos2003 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Περιοχή: Elliniko-Attikis
Μηνύματα: 337
Προεπιλογή

... Α!, εσύ με τέτοια παραγωγή co2 πας για...υψηλών απαιτήσεων!!!.....
Για αυτό όμως σου τελειώνει τόσο γρήγορα...(ή μου κρατάει περισσότερο, όπως θές!!).
Θα το τιμήσω παιδιά το κόλπο σας με την τηλεκάρτα δεν το ήξερα..
Τα σαλιγκάρια τα σκέφτομαι εδώ και καιρό, νομίζω όμως θα χρειαστεί να ρίχνω και λίγο ασβέστιο γιατί είχα δεί κατι τρελές σκληρότητες( για μένα που έχω 4-5) στο φόρουμ σχετικα με αυτά...
Στο μεταξύ είδα ένα σλιγκάρι μέσα κονικό σαν αυτά της θάλασσας, είναι στα φύλλα 2-3 μέρες αλλα δεν τα δαγκώνει..Μου έκανε εντύπωση γιατί όποιο φυτό μπήκε μέσα το είχα περάσει απο υπερμαγγανικό κάλιο και δεν περίμενα οτι θα υπήρχε περίπτωση να επιβιώσει σαλιγκάρι!!..Οι πέτρες απο ακουαφόρτε, τα ξύλα απο βραστό νερό,αν επιβίωσε απο όλα αυτά ,αυτο κανονικά σε λίγο πρέπει να αρχίσει να μου τρώει τα...τζάμια!!!!
γλύφτες δε με αφήνει να πάρω ο Γιώργος είμαι οκ απο πληθυσμό...
Άσε μήπως μπορέσω αργότερα και βάλω κανένα...γαριδάκι!!!!!
Η καφέ άλγη την έκανε( σε πολύ μεγάλο βαθμό), έχω ίχνη bga (στη τζάβα μοςς) και λίγο τριχοειδή σε μερικά φυλλα που είναι στην επιφάνεια του νερού....
Αυτή την εβδομάδα επιτέλους το ph δε με σύγχισε, με την προσθήκη 2ου μπιτονιού με διοξείδιο είχα μέτρηση 6,8 ΠΡΙΝ την αλλαγή με απιονισμένο (που μου ρίχνει 0,2) και την προσθήκη φρέσκιας τύρφης ....(ΟΛΕ!!!!!!!!!!)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01701 seconds with 11 queries