Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 28-02-12, 18:18
Το avatar του χρήστη panos_auk
panos_auk Ο χρήστης panos_auk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-01-2011
Περιοχή: Ραφήνα
Μηνύματα: 842
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα μαζεψεις ξερα (να μην εχουν καθολου πρασινο χρωμα πανω τους), δλδ μολις εχουν πεσει απο το δεντρο ή λιγο πριν πεσουν.
Να μην εχουν ρυπους πανω τους (οπως κουτσουλιες πουλιων) και να βρισκονται μακρυα απο αγροτικη περιοχη οπου γινονται ψεκασμοι.
Μετα κι ενα απλο ξεπλυμα ειναι αρκετο.
Τα τοποθετεις ειτε διασπαρτα στο βυθο, ειτε αν δεν θελεις να γεμιζει σκουπιδακια ο βυθος οταν λιωσουν, τα σπας και τα βαζεις σε δυχτακι κοντα στην εξοδο του φιλτρου (κρυμμενα καπου ομως).

Τα φυλλα ειναι το πιο ισχυρο οπλο για blackwater.
(και το ζουμι της microbe-lift ειναι ισχυρο αλλα δεν κανουν το ιδιο χρωμα. Τα φυλλα κανουν αλλο χρωμα, η τυρφη αλλο και το ζουμι αλλο)
αυτα πρεπει να παει κανεις να τα μαζεψει σε κανα χωριο η κατι τετοιο που δεν υπαρχουν πηγες μολυνσης κοντα...τα πλατανια που εχω εγω υποψιν μου δεν παιζουν...και ψεκασμοι πρεπει να γινονται, και τσιμεντοβιομηχανια εχει διπλα...δε νομιζω.
Αν φερει ο Γιωργος και τον κερασω κι ενα καφεδακι στη Ραφηνα να δει και τα ψαρακια του στο νεο τους περιβαλλον... τοτε θα βαλω...
Η προταση λοιπον ειναι ανοιχτη Γιωργο, αν δεν μπορεις φυσικα ερχομαι και τα παιρνω εγω...μην ειμαστε και πλεονεκτες!
Και φυσικα Σπυρο εισαι κι εσυ καλεσμενος!
Να τα πουμε κι απο κοντα ρε παιδια μην τα λεμε μονο ιντερνετικα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01387 seconds with 11 queries