Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 22-03-08, 22:36
Το avatar του χρήστη Irwan
Irwan Ο χρήστης Irwan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-02-2008
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 33
Προεπιλογή Παγιδευμένο Hatchet..

Μέσα στο 300άρι μου έχω (είχα...) 8 hatchet. Τους αρέσει πολύ να παίζουν στο ρεύμα που δημιουργεί η έξοδος του εσωτερικού φίλτρου, αλλά πού και πού κάνουν και κανένα άλμα έξω απ'το νερό. Έτσι ένα προσγειώθηκε στο καπάκι του εσωτερικού φίλτρου, αλλά όταν έπεσε μέσα στο νερό, δυστυχώς προσγειώθηκε στο λάθος σημείο...
Έχω background της Juwel το οποίο αφήνει μια εγκοπή δίπλα στο εσωτερικό φίλτρο και το Hatchet σφηνώθηκε ανάμεσα εκεί. Προσπάθησα να το βγάλω, με αποτέλεσμα αυτό να σφηνωθεί ακόμα περισσότερο, ανάμεσα στο κενό του τζαμιού και του φίλτρου. Επειδή η μόνη κατεύθυνση που γνωρίζει αυτό το ψάρι είναι "μπροστά" δέν το βλέπω να βγαίνει ποτέ απο'κει, και μετά απο πολλές προσπάθειες νομίζω μου ειναι αδύνατο να το βγάλω.

Τί να κάνω? Όταν πεθάνει, γιατί προς τα εκεί το βλέπω να καταλήγει, θα δημιουργηθεί μεγάλο πρόβλημα στο ενυδρείο? Έχω και γαρίδες amano, θα κάνουν καμιά δουλειά στον καθαρισμό ή είναι μόνο φυτοφάγες? Είναι λίγο αναίσθητες ως προς το ψάρι οι ερωτήσεις μου, αλλά δέν θελω να δημιουργηθεί πρόβλημα στο ενυδρείο, είναι και νεοσύστατο,,.,...
-------------------------
Προσπάθησα τα πάντα με κίνδυνο να πάθει τίποτα και το ενυδρείο και είπα να σταματήσω τις προσπάθειες γιατί δεν ξεκολάει με τίποτα απο κει το ψάρι. Λογικά θα πεθάνει κάποια στιγμή απο ασιτία..

Πόσο πρόβλημα θα έχω με το νεκρό ψάρι που θα σαπίσει μέσα στο ενυδρείο? Θα είναι σοβαρό? Γαρίδες και σαλιγκάρια έχουν πρόσβαση και ίσως το φάνε,αλλά δέν είμαι σίγουρος..


Να κάνω κάτι πολύ δραστικό (να ξεκολλήσω το background ή κάτι τέτοιο) ή δέν υπάρχει λόγος?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Irwan : 22-03-08 στις 22:36 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01710 seconds with 11 queries