Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 29-09-11, 17:01
Το avatar του χρήστη \/ag
\/ag Ο χρήστης \/ag δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-02-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 850
Προεπιλογή

Φίλε Χάρη..το οτι φτιάχνεις μεγαλύτερο ενυδρείο με τα ''ίδια'' τζάμια δεν μου λέει τίποτα!!

Εγώ,ή ο καθένας,μπορεί να έχει ένα ενυδρειάκι,οποιοδήποτε...και να λέει 'θα φτιάξω αυτό' πάει και τελείωσε!Μπορεί!!Δεν είναι διατεθειμένος να ανέβει 80 λίτρα που λες εσύ για να φτιάξει reef...η έννοια του nano reef δεν υφίσταται;;
Εγώ πχ είχα το nano cube της dennerle 20λ..το γούσταρα πολύ σαν ενυδρειάκι λόγω κουρμπαριστών γωνιών και το έφτιαξα χωρίς κανένα πρόβλημα!Το μετέφερα μετά σε ένα 60αρι για να έχω περισσότερες επιλογές..όχι επειδή δεν τράβαγε!!

Ας μην καταδικάζουμε μερικά πράγματα...δηλαδή όποιος φτιάχνει reef πρέπει να είναι πάνω από 80-100λ;;;

Και ας γυρίσουμε πίσω σε αυτό που είπες,ΟΧΙ δεν φτιάχνεις 80αρι με τα ίδια τζάμια(για το κόστος μιλάμε τώρα)....γιατί το σαμπ μπορεί να είναι διαστάσεων 25x25x30 από 3αρι τζάμι.. και όχι μην ξεχνάς και τα 4 χωρίσματα,βάλτα...για φτιάξε μου 80αρι με 15Ε...

Για υπερχείλιση σου δείχνω τον έναν απτους 2 τρόπους που ξέρω...και που κανένας δεν πιάνει το μισό ενυδρείο!!
http://www.youtube.com/watch?v=kjSLPVoLIs4

Με μικρότερης διαμέτρου σωλήνες φυσικά...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01417 seconds with 11 queries