Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 13-09-13, 22:04
spirstam2011 Ο χρήστης spirstam2011 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2013
Περιοχή: ΧΑΛΚΙΔΑ
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Λοιπον σημερα εγιναν τα περισσοτερα ψωνια.Αγοραστηκε φιλτρο fluval 406,αντιχλωριο,μακαρονι siporax,αεραντλια ,μοπανι ξυλα,πετρες διακοσμητικες φυσικες,χαλαζιακη αμμος ψιλη μαυρη,αεροκουρτινα με ανεπιστροφο,αντλια για τις αλλαγες -παραγγειλα μια απο καταστημα ηλεκτρολογικου εξοπλισμου που συνεργαζομαι στη δουλεια μου,κι εχω τα μεσα ,προσεχωντας μανομετρικο και ροη-,αλφαδολαστιχο και βαρελι,τεστακια σκληροτητας, πεχα, ΝΗ3, ΝΟ2, ΝΟ3,παραγγελθηκε το ενυδρειο RIO 240 και θα παω να το παρω Τεταρτη.
Το απιστευτο το επαθα οταν προσπαθωντας να βρω το καταστημα για να αγορασω το βαρελι,πηγα με το GPS στη Πειραιως της Αθηνας και εψαχνα ματαια να βρω το καταστημα,ενω -κι εδω ειναι το πιο κουφο- απεναντι απο το νουμερο που μου δωσατε σαν διευθυνση,ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΟΙΪΑ ΠΑΥΛΙΔΗΣ!
Λιγο αργοτερα καταλαβα την γκαφα μου και επιασα Ρεντη μερια οποτε τα βρηκα ολα .
Και δυο τελευταιες παρατηρησεις για τις σημερινες αγορες:
1ον:Η γυναικα μου με κατατρωγε να αγορασουμε απο Ναυαγια μεχρι πλαστικες παγοδες και αμφορεις με κοραλλια,αλλα δεν ενεδωσα!Βραχος!
2ον:Τρελαθηκα με τα ζωντανα ,υπεροχα κοραλλια θαλασσινου νερου που ειχε το καταστημα.Απιστευτη εικονα για εμενα τον αμυητο,το ιδιο και για την δικια μου.Λετε να το γυρισω σε θαλασσινο,ακομα δεν το εστησα??? Ενα παλλικαρι που ασχολουνταν με τα ενυδρεια υπαλληλος στο καταστημα μου προτεινε να παω σε αλλου ειδους ψαρια γλυκου νερου π.χ αγγελοψαρα κλπ και οχι χρυσοψαρα,και να βαλω και μερικες βαλισνεριες και ανουμπιες παραπανω-αν το αποφασισω αυτο ,εχω ηδη βρει σπιτι αξιοπρεπες για το χρυσοψαρο μου.Αυριο θα κανω και τις πρωτες "επισημες" μετρησεις μου στο νερο της γυαλας μου και της βρυσης μου και θα σας αναφερω αποτελεσματα.
Παντως απο 2 μετρησεις που εκανα αποψε ,απλα σαν δοκιμη-αλλα με σωστη διαδικασια-μετρησα ΡΗ ενυδρειου 8 και ΝΗ3 0.02 mg/l κατι που με χαροποιησε ,σε πρωτο σταδιο,να πω την αληθεια.
Αυριο θα γνωριζω κατα ποσο οι αποψινες ειναι σωστες γιατι θα ξαναγινουν ολες απο την αρχη!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries