Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 23-01-05, 18:51
Το avatar του χρήστη halvas69
halvas69 Ο χρήστης halvas69 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Πάτρα - Αγυιά
Μηνύματα: 3.447
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην halvas69 Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην halvas69 Send a message via Skype™ to halvas69
Προεπιλογή

Nα συμπληρώσω λίγο και εγώ σε πιό απλοϊκή μορφή.
Ο κάθε οργανισμός εχεί αναπτύξει με την πάροδο των αιώνων κάποια φυσικά χαρακτηριστικά βάση του περιβάλλοντος που ζει.
Όπως είναι το χρώμα του, το σχήμα, η γεμάτη γευση του......εεεεεε (Αυτό είναι απο διαφήμιση για λάδι), δηλαδή έχει προσαρμόσει τον εαυτό του στο περιβάλλον που ζεί και αυτό του έχει πάρει χρόοοοοονια.
Για αυτό και μόνο θα πρέπει να τηρούμε την ανάλογη ομοιότητα στα χαρακτηριστικά του νέου περιβάλλοντος χώρου.



Να ρίξω και ένα παράδειγμα από αυτά που μου αρέσουν

Έχουμε μία ωραιότατη ΚΑΜΗΛΑ !!!
Με την καμπούρα της γεμάτη νερό και χρωματάκι παραλλαγής άμμου (Afrika Korps), και βέβαια ζεί στην πανέμορφη Σαχάρα.

Την πακετάρουν για petshop στο Λονδίνο το οποίο και την στέλνει συστημένη (μέσω e-bay) στον τυχερό πλειοδότη, τωρινό κάτοχο της καμήλας και κάτοικο Αλάσκας.
Αυτός το λυπάται το κακόμοιρο το ζωάκι, γιατί κατά την κρίση του είναι βασανισμένο μέσα στο σπίτι με τις λάμπες πάνω από το κεφάλι του και με το να του δίνει νερό κάθε 1 εβδομάδα.

Οπότε..........το απελευθερώνει στην:
Έρημοοοοο ? .......όοοοχι
Τούνδρααα ? .......όοοοχι
Στο δέλτα του Έβρου ? .......όχι
Αααααα τώρα θυμήθηκα στην κάτασπρη ΕΡΗΜΟ του παγωμένου αρκτικού κύκλου.

Τώρα τι θα την κάνει την παραλαγή άμμου, που θα φαίνεται σαν την μύγα μες στο γάλα και την καμπούρα τίγκα στο νερό, που μάλλον Super-παγάκι θα γίνει.
Το κακόμοιρο το ζωντανό λες να νοιώθει άνετα .........

Χαχαχαα τι μ@%@$(#% λέω πολύ ισοπεδοτικός ήμουν...αυτάαααα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01715 seconds with 11 queries