Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 04-10-09, 13:23
Το avatar του χρήστη persival
persival Ο χρήστης persival δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-08-2009
Περιοχή: Άγιος Νικόλαος - Ηράκλειο
Μηνύματα: 610
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην persival Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην persival Send a message via Skype™ to persival
Προεπιλογή Starting...

Μετά απο αρκετό ψάξιμο και ερωτο-απαντήσεις, Τρίτη ή Τετάρτη (όποτε κάνω ρεπό δηλαδή...) πάω για ψώνια και αρχίζω το στήσιμο, Malawi.

Ο συνδυασμός των ψαριών θα είναι είτε αυτός που μου προτείνει ο φίλος Steady, είτε Labidochromis Yellow & Maingano που μου πρότειναν 2 άλλοι φίλοι κατόπιν ερώτησης (imichal & Κλεόβουλος, ευχαριστώ και τα 3 παιδιά για τον χρόνο που αφιέρωσαν). Στις ερωτήσεις τώρα:

1. Πόση άμμο (περίπου) θα χρειαστεί να αγοράσω προκειμένου να ικανοποιεί τις ανάγκες των ψαριών; (το μέγεθος του ενυδρείου φαίνεται παραπάνω)

2. Μέχρι πόσα κιλά πέτρας μπορώ να βάλω χωρίς κίνδυνο; (Έχω εμπεδόσει τις οδηγίες για το στήσιμο / κόλλημα / μη επαφή με τζάμια / φελιζόλ DOW) Έχω ήδη μαζέψει 40 κιλά (βότσαλα απο παραλία) και μου φαίνονται λίγες.

3. Μου έχουν ήδη προτείνει τα παιδιά που προανέφερα 2 καταστήματα όπου μπορώ να πάρω ψαράκια, είναι όμως και τα 2 εκτός Κρήτης. Αν κάποιος γνωρίζει κάποιο "έμπιστο" μαγαζί στο νησί, ας μου το πει, καλύτερα να αποφύγω το ρίσκο της μεταφοράς. Ακόμη καλύτερα, αν κάποιος έχει απο δική του αναπαραγωγή.

Ευχαριστώ!!!
__________________
_
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01495 seconds with 11 queries