Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 13-09-05, 15:09
panosb Ο χρήστης panosb δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-12-2004
Περιοχή: Κυψέλη - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Gorgi
Να σου πω φιλε Πανο, εδω και καιρο που κοιταω για Α/Ο εχω δει και αυτες που εχει το PremiumAquatics. Ειναι αληθεια οτι ειναι πολυ πιο φτηνες απο τις "Ευρωπαικες" αλλα το να πληρωσω ~80% σε μεταφορικα και δεν ξερω κι εγω ποσα στο τελωνειο δεν μου ακουγετε και πολυ οικονομικο.
Λοιπόν, άκου τι γίνεται με το θέμα των αγορών από Αμερική...(τα ίδια μου έχουν πει περίπου 10 διαφορετικοί συνάδελφοι-και αυτά θα ακολουθήσω κι εγώ εντός των ημερών!)

Η μονάδα RO/DI του PremiumAquatics κάνει $130.00. Επιλέγεις στον τρόπο μεταφοράς "Global Express Mail(EMS)", που θα σου βγει στα $94.00. Για να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες να πληρώσεις τα λοιπά ελληνικά χαράτσια, ζητάς να σου δηλώσουν μειωμένη αξία από Αμερική και να μη σου επισυνάψουν τιμολόγιο! Μη φοβάσαι, αυτό μου πρότεινε και ο ίδιος ο υπεύθυνος από PremiumAquatics (ο Jason Frey) και το κάνουν προς δική μας διευκόλυνση και εξυπηρέτηση!
Ακόμη και να περάσει από τελωνείο (γιατί την γλιτώνουν δέματα με δηλωμένη αξία κάτω από $50.00!!!) θα προστεθεί ένα 19% ΦΠΑ επί της δηλώμένης αξίας, που είναι μικρό και τελικά έχεις μια τιμή πολύ καλύτερη από πολλά ευρωπαϊκά site!
Το μόνο ρίσκο-και αυτό συμβαίνει πολύ σπάνια- είναι να χαθεί στην πορεία και να δικαιούσαι την αποζημίωση, που αντιστοιχεί στη μειωμένη δηλωμένη αξία...
Εσύ έχεις την πίτα, εσύ και το μαχαίρι...(εγώ θα το κάνω το εγχείρημα)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01529 seconds with 11 queries