Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #65  
Παλιά 20-06-10, 20:48
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντρο επειδή φωτογραφίζεις εμένα με τα λεγόμενα σου να σου πω όταν ήρθε ο Ρόνις εδώ και μιλήσαμε, θεωρήσαμε δεδομένο το αποτέλεσμα με τον τελευταίο εξοπλισμό που πρόσθεσες. Αξιοσημείωτο είναι ότι τώρα η λίμνη σου δουλεύει με 3 φίλτρα 2 αντλίες και 1 U.V τέρας! Αλήθεια δεν μας είπες την συνολική κατανάλωση της λίμνης σου τώρα.
Αν δεν το γράψεις εσύ το γράφω εγώ.
Επίσης πές το κόστος αυτόν τον φίλτρων και της U.V
Όσον αφορά την ερώτηση σου αν χρειάζεται η U.V η όχι σου απαντάω ότι στην δικιά σου περίπτωση χρειάζεται. Γιατί πολύ απλά δεν έχεις ικανοποιητικά φυτά για να κάνουν την δουλειά της U.V
Αυτό είναι το πρώτο σκέλος της απάντησης μου.
Αύριο το δεύτερο σκέλος που θα μιλάω μόνο με φωτογραφίες από την λίμνη μου που δεν έχει U.V δεν έχει botton aeration drain, 2 αντλίες, 3 φίλτρα.

Με λίγα λόγια θα δείτε φωτογραφίες από την ακατάλληλη λίμνη μου για ΚΟΙ που δουλεύει μόνο με μια αντλία και D.I.Y φίλτρο.

Ααααααα μην το ξεχάσω. Η συνολική κατανάλωση μου είναι 144watt!
Και επειδη ολα τα ξερεις εσυ... ξερη κολοκα μονο το easy pond θα μεινει τα αλλα φιλτρα θα φυγουν και θα μπει εξωτερικη αντλια που μαζι με την UV θα εχω συνολικη καταναλωση 116 watt.

Επισης μιας και θα βαλεις αυριο φωτο βαλε και φωτο τον καταρακτη σου με το βαρελλι απο κατω γεματο σφουγγαρια για να μαζευει την βρωμια που φευγει απο τα φιλτρα σου γιατι οπως βλεπω βαζεις φωτο επιλεκτικα!!!!!!!!!

Και φυσικα δεν φωτογραφιζω εσενα με τα πιο πανω απλα αν διαβασεις ξανα το θεμα απο την αρχη θα καταλαβεις...

Αυτο που θα κανω εγω το κανουν εκατομμυρια οποταν ο καθενας κανει οτι θελει........
Και το κανω γιατι πολυ απλα ετσι μ'αρεσει εμενα και πολλων αλλων που θελουν ψαρια οπως πρεπει.......
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01882 seconds with 11 queries