Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 05-11-10, 11:27
Το avatar του χρήστη andreas213
andreas213 Ο χρήστης andreas213 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-12-2007
Περιοχή: 'Αρτα
Μηνύματα: 391
Προεπιλογή

λοιπον επανερχομαι στο θεμα μου.το ενυδρειο εχει γεμισει πρασινη αλγη τριχοειδης.μου εφερες ο φιλος j.p γιαννης λιπασματακια.οποτε εχω
νιτρικο καλιο
φωσφορικο καλιο
θειικο καλιο
greenzit για ιχνοστοιχεια
σιδηρο seachem
καλιο seachem
θελω βοηθεια λοιπον λιγο με το εβδομαδιαιο προγραμμα λιπανσης,τις δοσολογιες και την μετρηση των κουταλιων.1/4 του κουταλιου δεν ξερω ποσο ειναι;;;να το βαζω καπου και να το σπαω στα τεσσερα την σκονη και να προσθετω το ενα μερος;;παραδειγμα λεω ετσι.εκανα μονος μου ενα προγραμμα και βρηκα οτι πρεπει να προσθετω 1/4 νιτρικα και 1/8 φωσφορικα του κουταλιου.το ενυδρειο ειναι 100 λιτρα μικτα φωτισμο εχω 2 τ5 συνολο 90 watt με ανακλαστηρες που αναβουν 9 ωρες ημερησιως και διοξειδιο 120-160 φυσσαλιδες το λεπτο.καποια απο τα φυτα μου εχουν παρει την κατιουσα.σαπισματα φουλ.α να προσθεσω οτι αφαιρεθηκε το εσωτερικο φιλτρο και εβαλα ενα εξωτερικο eheim 2222 500 λιτρα την ωρα και ο κυκλοφορητης που σπαει τις φυσσαλιδες ειναι 700 λιτρα την ωρα.απο κυκλογορια γενικα ειμαι καλα.για βοηθηστε ρε παιδια λιγο να βγαλουμε μια ακρη.το βραδυ θα κανω και τεστα κια για νιτρικα να δουμε τι παιζει.
__________________

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01737 seconds with 11 queries