Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 28-09-10, 17:49
Το avatar του χρήστη Τηλέμαχος
Τηλέμαχος Ο χρήστης Τηλέμαχος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-06-2010
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 1.266
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΤΩΝΗΣ35 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν χρειαζετε να παρεις Α.Ο. η αθηνα εχει μαλακο σχετικα νερο gh 10 kai kh 7 και PH 7.5 αδικα θα ταλαιπωρεις τον εαυτο σου κ τζαμπα λεφτα θα δινεις.θα βαζεις νερο βρυσης απευθειας με την αναλογη θερμοκρασια και αντιχλωριο φυσικα κ ιχνοστοιχεια discus trace.βαζε κ λιγο αλατακι αν θελεις.χρειαζετε απλα καθαρο νερο.οι σκληροτητες και το ph λιγη σημασια εχουν και μην ασχολεισαι καθολου μα καθολου.εγω εχω 5 χρονια δισκους rio 300 με 5 δισκους.τους πηρα μικρους 6 εκατοστα και τωρα ειναι 15 περιπου με λαμπερα χρωματα.δεν ειχα ποτε καμια απωλεια ουτε καμια αρρωστια.νομιζω ειναι τα πιο ανθεκτικα ψαρια γλυκου νερου οι δισκοι και αυτα που λενε οτι ειναι ευαισθητα και χρειαζονται ειδικες συνθηκες εγω τα ακουω και γελαω.αλλαγες κανω περιπου το μισο καθε 10 μερες.ακουω μερικους που το αλλαζουν μερα παρα μερα.ελεος.δεν εχουν αλλη δουλεια να κανουν.εχω gh14 kh11 kαι ph 7.5. ξερω μερικοι θα φριξουν και θα αρχισουν να λενε τα δικα τους.και δεν μπορω να ακουω ανοησιες οτι σε αυτες τις συνθηκες υποφερουν και αλλα τετοια.αν ηταν ετσι δεν θα ειχαν λαμπερα χρωματα και δεν θα ειχαν τετοια αναπτυξη.μετρησεις δεν κανω με τεστ.τις εχω καταργησει.εκανα στην αρχη αλλα τζαμπα κοπος και λεφτα.το ενυδρειο μου ειναι αψογο οι δισκοι μου τελειοι και δεν ακουω τιποτα.καποια στιγμη θα ανεβασω φοτο η βιντεο.λοιπον φιλε μου εσυ που ρωτας για α.ο. κανε αυτο που νομιζεις.η επιλογη δικη σου
-------------------------

δικτυου νερο να βαζεις.η α.ο ειναι για να ταλαιπωρεις τον εαυτο σου
δεν ειμαι ειδικος στο θεμα αλλα δεν έχετε λογο και δεν ειναι πρεπον να προσβαλλετε την αποψη της πλειοψηφιας του μεγαλυτερου ελληνικου φορουμ με αυτο τον τροπο
απαραδεκτο
και για τους δισκους
__________________
The tigers of wrath are wiser than the horses of instruction. Expect poison from the standing water.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01566 seconds with 11 queries