Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 10-05-15, 07:02
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nt7561 Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπάρχει μόνο ένα μικρό θεματάκι. απ' ότι διαπίστωσα τα τζάμια δεν είναι ακριβώς κομμένα στις διαστασεις που ζήτησα με αποτέλεσμα ενώ προσπάθησα να φέρω τα τζάμια "πρόσωπο", τα δύο μεγάλα κάθετα, στη βάση είναι 1-2 χιλιοστά πιο έξω από το τζάμι της βάσης, παρά το γεγονός ότι στο πάνω μέρος του ενυδρείου, όλα τα τζάμια είναι "πρόσωπο" (δεν προεξέχουν). Έβαλα αρκετή σιλικόνη στους "αρμούς" εσωτερικά, αλλά μου έχει μείνει μια μικρή φοβία. Λέτε να έχω πρόβλημα? Χρειάζεται να βάλω κόντρες, τουλάχιστον στη βάση για να μην υπάρξει κανένα θέμα και αν ναι τι διαστάσεις? Τα τζάμια είναι όλα 8mm?
Θεωρητικά δεν έχεις πρόβλημα (ούτε και πρακτικά), επειδή όμως ψυχολογικά θα έχεις αυτή την αμφιβολία, θα σου πρότεινα μια πολύ εύκολη , γρήγορη και πολύ πιο ασφαλέστερη λύση από τις κόντρες. Μπορείς να βάλεις περιφερειακά στο πάτο αλουμινογωνιές 2,5 εκατοστών, σαν τελάρο δηλαδή, και αισθητικά δεν θα είναι άσχημο γιατί είναι ο πάτος, και από αντοχή το ξεχνάς για τα επόμενα 50 χρόνια. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να έχεις στο μέλλον είναι πως δεν θα μπορείς εύκολα να το διαλύσεις
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01396 seconds with 11 queries