Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 17-07-18, 22:55
pavos Ο χρήστης pavos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-05-2015
Περιοχή: Ξανθη
Μηνύματα: 809
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas G. Εμφάνιση μηνυμάτων

Ο Γιάννης odin έχει 300-500λ ελαφρόπετρα στο φίλτρο του, όχι ένα βαρέλι. Η λίμνη του είναι κρυστάλλινη και με πολύ φυσική εμφάνιση, την έχω δει από κοντά και έχουμε κάνει και συντήρηση μαζί. Είναι μια λίμνη να την χαίρεσαι

Δεν νομίζω πως έχει κανένας αυταπάτες ότι με ένα κουβά ελαφρόπετρα ή οποιοδήποτε υλικό θα έχει καθαρή λίμνη με την μέγιστη προτεινόμενη ιχθυοφόρτιση(για παραπάνω ακόμα χειρίστρια). Χωρίς επαρκες(δηλαδή πολύ!!) βιολογικό(ή πολλά φυτά), καλό μηχανικό και επαρκή κυκλοφορία νερού, δεν γίνεται τίποτα της προκοπής. Και φυσικά όσο χαμηλότερη η ιχθυοφόρτιση, τόσο πιο βιόσιμα τα πράγματα

η λιμνη του odin ειναι ωραια για τα γουστα του. αλλα δεν εχει καμια σχεση με αυτο που περιγραφω εγω. μεχρι τη σελιδα 7 που αφησα το θεμα του ειχε ενα βαρελι ελαφροπετρα μονο. μετα αρχισαν οι αναβαθμισεις. ωσπου κατεληξε να μοιαζει με aquaponic. καμια σχεση με μια dedicated λιμνη στην οποια αναφερομαι. ακομη και εδω ειναι εμφανες το μοημα του topic. να αποφυγεις λαθη και αναβαθμησεις απο την αρχη με σωστο εξοπλησμο


οσο για το bolt λεμε το ιδιο πραγμα με αλλα λογια
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Σταυρο νομίζω ότι κάπου εχεις μπερδευτεί και αυτό φαίνεται στα θέματα που έχεις ανεβάσει κατα καιρούς όσο και στις αναβαθμίσεις που "δεν έκανες" .
ποιος ειπε οτι δεν εκανα??? επειδη σταματησα να γραφω??


Ένα φόρουμ δεν μπορεί να σου πει πόσα λεφτα να δώσεις , ούτε μπορεί να σου χαρίσει τον εξοπλισμό .Μπορεί να σε κατευθύνει με όσα έχει η τσέπη σου !
εχεις μπερδευτει μου φαινεται.δεν ζητησα πουθενα εξοπλισμο ουτε να μου πειτε ποσα λεφτα θα ξοδεψω. παρουσιασα στην μελλοντικη μου λιμνη οπως λες τι θα χρησιμοποιησω και γιατι.



Έχουμε αναλώσει πολλοί ανθρωποι εδω περα χρόνο απο την ζωη μας να σε βοηθήσουμε, και εσύ τι έκανες ?

οτι εκρινα σωστο με τα χρηματα που ειχα εκεινη τη στιγμη


Και όπως λεει και ο τίτλος του θέματος σου " Λίμνη αναγκαστικα" η λίμνη δεν είναι ούτε αγγαρεία ούτε αναγκαστικό έργο .
αυτο ειναι απλα ενας τιτλος. στο θεμα που ανοιξα τωρα λεω ξεκαθαρα οτι εχω κανει λαθη οπως ειναι φυσικο. και μετα απο πολλα πειραματα και διαβασμα κατεληξα σε αυτα τα συμπερασματα για τον εξοπλισμο που θα χρησιμοποιήσω.



http://www.aquatek.gr/vb/showpost.ph...&postcount=406

Υ.Γ. Το θέμα θα το μετακινήσω, γιατι εδω είναι αυτη η κατηγορία:
Βήμα προς βήμα εκτέλεση και παρουσίαση του τεχνητού μας υγροβιότοπου. Λίγα ή πολλά λίτρα δεν έχουν ιδιαίτερη σημασία, το μόνο που μετράει είναι το αποτέλεσμα.
Και εσυ γραφεις για εξοπλισμο ???? για τα μελλοντικά σου σχέδια μήπως ??
ναι και αν ειναι σε λαθος ενοτητα δεν ειναι κακο να το αλλαξεις θεση
....
__________________
Σταύρος

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pavos : 17-07-18 στις 22:55 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01741 seconds with 11 queries