Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 17-07-18, 19:04
pavos Ο χρήστης pavos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-05-2015
Περιοχή: Ξανθη
Μηνύματα: 809
Προεπιλογή

believe nothing of what you hear, and only half of what you see

Γιατι το λεω αυτο. χωρις να θελω να σε πω ψευτη και χωρις να ερθουμε σε αντιπαράθεση, ξαναλεω συζηταω φιλικα.
δεν με εντυπωσιάζει καμια ομορφη φωτο και κανενα καλο τραβηγμένο βιντεο

εχω ιδιο βιντεο με τη λιμνη κρύσταλλο τα ψαρια χαρουμενα κτλ κτλ.
αλλα αυτο ειναι η μιση αληθεια. εχω παει στη λιμνη μου και εχω κανει 7 ωρες συντήρηση. δλδ, αγόρασα πισινα να βαλω τα κοι, αγορασα αντλια εξωτερικη, γεμισα την πισινα και επιασα ολα τα ψαρια. αδειασα την λιμνη και επι 2 ωρες επλυνα με το πιεστικο. εριξα ξανα τα ψαρια μεσα σε 100%φρεσκο νερο αλλης θερμοκρασιας με αντιχλωριο. καθαρισα ολα τα βιολογικά υλικα με νερο βρυσης (ελαφροπετρα 100λ λαβα100λ ισως κ πιο πολυ και βοτσαλο) και τα εβαλα στο νεο bog filter που ειναι 400 λιτρα για μια λιμνη 3000λιτρα. η βιολογια καθαρισε ολη και επι μια βδομαδα εριχνα seachem stability και μπολι απο τα ενυδρεια μου. εχασα 2 κοι που το ενα ηταν το μοναδικο θυληκο που ειχα και περιμενα 3 χρονια ωστε να το ζευγαρωσω. καποιες μερες μετα τραβηξα βιντεο.

Και σε ρωταω... αν ανεβασω το βιντεο τι θα πεις??? οτι εχω μια τελεια λιμνη? τωρα που ξερεις την ολη αληθεια?


και εδω σου ξαναλεω. τα μηχανηματα που αναφερω ειναι για λιμνη. 12,15,20 κυβικα. οχι για τις "μπανιερες μας". μη γελιομαστε αυτα που εχουμε δεν ειναι λιμνες.
και ουτε φυσικα αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για εξοπλισμο για αυτα τα λιτρα

και κατι τελευταιο. εχεις 3κυβικα λιμνη με 8-10 χρυσοψαρα οσο θυμαμαι.

εχω λιμνη με 7 κοι 40cm kai αλλα 8-10 25cm. ταιζω 8 φορες τη μερα με ταιστρα. εχω 10W UV
βλεπεις ποσο διαφορετικα ειναι τα δεδομενα μας στα ιδια κυβικα???
αρα δεν μπορεις να μου λες οτι εσυ την εχεις κανει σωστα και γι αυτο ειναι κρυσταλλο
__________________
Σταύρος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01556 seconds with 11 queries