Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 09-10-12, 20:52
ioannis_79 Ο χρήστης ioannis_79 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 12-01-2011
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 195
Προεπιλογή

Αγαπητοί φίλοι,

το ενυδρείο έτρεχε αρκετό καιρό με 6 Neon, 4 Oto, 3 Apisto, 2 Amano Shrimps και οι μετρήσεις ήταν οκ...Ποτέ δεν έφτασα ούτε τα όρια....

Έχοντας υπ' όψη αυτά έχουμε και λέμε:

Τα Neon θέλω να τα κρατήσω....οπότε είμαστε οκ....Οι καρδινάλιοι ίσως μεγαλώνουν περισσότερο, αλλά είναι και ανθεκτικότεροι (είναι και ωοτοφάγοι, σε αντίθεση με τα Neon)
Oto μου αρέσουν πολύ, εάν δεν τα βάλω όμως τι άλλο αλγοφάγο μπορώ να βάλω ώστε να μην μεγαλώσει και πάρα πολύ????


Τα απιστο είναι ιδιαίτερα επιθετικά με τα άλλα είδη, αλλά βέβαια είναι και λίγα τα λίτρα μου.....


@Κώστα φ, beat89: Τα pleco, Ancistrus δεν πειράζουν τα φυτά? Ποιο είδος λέτε?

@kfg12345: οκ για φυτά, ποια bleheri προτείνεις? Έχω ήδη το χαλίκι στρωμένο, απλά έλεγα να έβγαζα ένα ποσοστό και να προσθέσω άμμο, μόνο εάν έβαζα τα Ram (Bolivian)

@platy: Ωραίες προτάσεις, αλλά μήπως είναι πολλά για τα λίτρα μου??? Και το l018 τέλειο αλλά μήπως μεγαλώνει πολύ? Είναι και επιθετικό σε ότι κινείται στην περιοχή του.....Τα απιστο οκ, αλλά σαν νανοκιχλίδα ίσως έχει την ίδια επιθετική συμπεριφορά, εκτός και εάν κρατήσω ζευγάρι κι όχι αναλογία 1:2

Θα ήταν πιο εύκολο εάν είχα παραπάνω λίτρα, αλλά για αυτό ζητάω τη βοήθειά σας....

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το χρόνο σας και περιμένω κι άλλες απόψεις.....
Πρέπει να ξεκινήσει άμεσα η κατασκευή.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01477 seconds with 11 queries