Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 02-07-19, 17:04
Το avatar του χρήστη Fishermen1234
Fishermen1234 Ο χρήστης Fishermen1234 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-07-2016
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 673
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσα ψαρια πασχουν αυτη τη στιγμη και σε τι κατασταση ειναι?



το ψαρακι που χαθηκε ειναι πολυ πρησμενο, εχεις κι αλλα τετοια συμπτωματα?
Αυτή τη στιγμή πάσχει ένα ψάρι. Το ψάρι που έφυγε παρόλο που κι εμένα μου φάνηκε ελαυρως πρησμένο είναι pearlscale και με μπέρδεψε (το τονίζω σε περίπτωση που δε φαινόταν από τη φωτό). Κάθεται πάνω σε μια ρίζα που έχω και σηκώνεται μόνο αν ανοίξω το καπάκι και ακουστεί χαρακτηριστικός ήχος (νομίζει πως θα φάει). Τρώει, αλλά δε κυνηγά την τροφή όσο θα έπρεπε. (Πρέπει η τροφή να το πλησιάσει). Υπάρχει επίσης ένα πρήξιμο στην μια του πλευρά, το οποίο όμως το ψάρι το έχει καιρό τώρα. Το συγκεκριμένο "πρήξιμο" είναι πιο εμφανές όταν έχει τα εντερικά του (π.χ. όταν φάει τροφή από επιφάνεια). (Αν δεν κάνω λάθος πρέπει εσύ να μου είχες απαντήσει για αυτό, σε άλλο θέμα). Παρ ολ αυτά τώρα είναι κάπως πιο πρησμένο απ' ότι συνήθως. Το ψάρι επίσης; Διατηρεί την τάση να βυθίζεται. Αν ανέβει προς τα πάνω κάνει κατακόρυφη κατάδυση (εντελώς κατακόρυφη)
-------------------------
Φωτογραφίες:
Στην δεύτερη και τρίτη φαίνεται και το πρήξιμο για το οποίο ανεφερα παραπάνω (λίγο πριν την ουρά στην δεξιά πλευρά του ψαριού)
-------------------------
Νέα συμπτώματα που παρατήρησα: ξύσιμο ενός τρίτου ψαριού
Και φθορά στην ουρά ενός τετάρτου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fishermen1234 : 02-07-19 στις 17:04 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01418 seconds with 11 queries