Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 10-08-13, 07:08
Το avatar του χρήστη Nick74
Nick74 Ο χρήστης Nick74 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-12-2011
Περιοχή: Περαμα
Μηνύματα: 4.452
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από capetanakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε συγνωμη αλλα διαφωνω σε ολα.Ο ανθρωπος δημιουργει υβριδια με στοχο την εμφανιση ενω η φυση την επιβιωση.

σωστα, ομως δε μιλαμε για υβριδια, αλλα για επιλεκτικες αναπαραγωγες απο ατομα του ιδιου ειδους.
Η επιλεκτικη αναπαραγωγη μονομαχων γινεται εδω και 1500 χρονια και παραπανω, πολυ πριν τα εργαστηρια δηλαδη.
Παράθεση:
Τι εννοεις σε εναν καθαρο βιοτοπο η φυση σε μερικα εκατομμυρια χρονια θα εβγαζε εναν μονομαχο οπως της επιλεκτικης αναπαραγωγης?
η φυση αν της δωσεις τον καταλληλο χρονο (αφου μιλαμε για τυχαια αναπαραγωγη ο χρονος ειναι τυχαιος και αυτος) φυσικα και θα σου βγαλει ολωα τα δυνατα ειδη που μπορουν να προκυψουν καθως και καμποσα "αποτυχημενα". Ετσι καπως προεκυψε και ο ανθρωπος


Παράθεση:
Εγω θα πω την αμαρτια μου,μου αρεσουν πιο πολυ οι εργαστηριακοι μονομαχοι,αλλα ξερω οτι στην φυση δεν θα ζουσαν και πολυ.
Αυτο σου λεω, αυτα τα ψαρια δεν ειναι εργαστηριακα, κανονικα ψαρια ειναι μεσα απο φυσικες διαδικασιες, απλα αυτες οι διαδικασιες εχουν απειροελαχιστες πιθανοτητες να συμβουν στη φυση (παιρνεις καποια ψαρια με συγκεκριμενα χαρακτηρηστικα, τα αναπαραγεις, βλεπεις ποιοι απογονι εχουν καπως αυτα τα χαρακτηριστικα και ξεκινας απανωτες αιμμομιξιες μεχρι να βγουν αυτα που θες)
__________________


Βγαλτε τους μονομαχους απο τις γυαλες και τα δεκαλιτρα και βαλτε μεσα τον petshop-ά που σας το προτεινε.
Γλυφτες ΔΕΝ υπαρχουν (λετε ο Αμαζονιος να εχει τζάμια) ? Και τα γατοψαρα ειναι κανονικα ψαρια κι οχι καθαριστες, οποιος θελει καθαριστρια, εχει στη Χρυση Ευκαιρια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01372 seconds with 11 queries