Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 01-12-08, 19:03
Το avatar του χρήστη poseidonbc
poseidonbc Ο χρήστης poseidonbc δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: Λιβαδειά
Μηνύματα: 28
Προεπιλογή

Σας ευχαριστω πολυ παιδια, χαιρομαι που σας αρεσει και χαιρομαι ιδιαιτερα για τις αποψεις-προτασεις σας για ενα καλυτερο αποτελεσμα. Ολα τα σχολεια σας εναι ευπροσδεκτα.
Τωρα για τις ριζες σιγουρα θα δοκιμασω αυτο που ειπε πιο πανω ο φιλος fishme1, μου ακουγεται πολυ καλο!
παιδια ομως δεν θελω να γυρισω τις ριζες ωστε να ειναι κατω ο κορμος γιατι αυτο που εχω στο μυαλο μου στο τελικο setup ειναι να φαινονται μονο διακλαδωσεις.Αυτο που σκεφτομαι να βαλω ακομα ειναι μερικα pistia stratiotes ωστε να κρυψουν τους χοντρους κορμους, εψαξα σε καποια μαγαζια αλλα ομως δεν βρηκα λογο της εποχης κατα την ανοιξη μου ειπαν.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Genirous Εμφάνιση μηνυμάτων
Πραγματικά πολύ όμορφο το βιοτοπικό σου!!!

Η πρόταση του fishme1 θα χαρίσει πολύ περισσότερη φυσικότητα στην εικόνα του ενυδρείου σου και θα ήθελα να προσθέσω τη χρήση μερικών ξερών φύλλων και μερικών alder cones για χάρη του aquascape!!! Μια ακόμα πρόταση έχει να κάνει με τους λαμπτήρες, που η aquarelle με την gro lux δίνουν ένα μη ταιριαστό περιβάλλον και θα σε παρότρυνα -αν δεν έχεις Juwel High Lite- να δοκίμαζες 39W/827!

Συγχαρητήρια και πάλι!
Φιλε Genirous ενδιαφερον αυτο που λες, για τα ξερα φυλλα που λες μηπως εννοεις τα Indian Almond Leaves?
για τον τον φωτισμο ποιες λαμπες προτεινεις μηπως ασπρες ψυχρου τονου? δεν εχω Juwel High Lite.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο φίλε, όμορφο ενυδρείο.
Μια προτασούλα μόνο. Μήπως θα ήταν καλύτερα να βάλεις και καμιά κρυψωνούλα ή σκιά για να αράζουν και να κρύβονται τα cory; Λέω τώρα...
Δεξια και αριστερα στο κατω μερος υπαρχουν αρκετες κρυψωνες για τα corydoras.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01549 seconds with 11 queries