Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 06-01-12, 13:23
Ex.Al.Os Ο χρήστης Ex.Al.Os δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-01-2012
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 19
Προεπιλογή

Λοιπόν.. πήρα ένα ενυδρείο το οποίο μου το πούλησαν για 60L, εγώ το μέτρησα 54L (το μέτρησα πριν το αγοράσω γιατί μου φάνηκε μικρό, αλλά μέτρησα μαζί και τα τζάμια), και τελικά πήρε ακριβώς 45L (με κουβαδάκι το γέμισα που είχε μέτρηση)!! Για να καταλάβω (επειδή το είδα και σε άλλο μαγαζί με το ecoline 60).. όταν λένε 60λίτρα εννοούν στρογγυλοποιημένα 54 μετρημένα από έξω?? που τελικά παίρνουν 45??!!?
Μαζί με χαλικάκι (ροζ χαλαζία), φίλτρο, θερμόμετρο και μία κούφια πέτρα έβαλα 42 λίτρα...το έβαλα να δουλεύει από χθες και έριξα μόνο τροφή.. τα ψαράκια είνα στην γυάλα (5λίτρα), θα τα δώσω σε ένα φίλο από βδομάδα που ασχολείται και σκέφτομαι να πάρω 4-5 γκάπι και κανένα άλλο ζευγάρι 4-5 πόντων με ίδιες απαιτήσεις με τα γκάπυ...τι λέτε?
επίσης το φίλτρο είναι 300L/h της BOYU (σφουγκαράκι μαύρο άνθρακα κυλινδρικό με τρύπα που χωράνε υλικά, να βάλω μακαρόνια?) και το θερμόμετρο της ίδιας εταιρίας αλλά 100W μοντέλο HT-8100.. είναι λίγο ισχυρά για 45 καθαρά??
και κάτι τελευταίο μέχρι να δώσω τα χρυσοψαράκια να τα έχω στην γυάλα ή στο ενυδρείο?? το έχω από χθες σε λειτουργία μόνο με τροφή, αύριο πάω για αμμωνία και τεστ, αφού σήμερα είναι κλειστά και από βδομάδα παίρνω μπόλι από τον φίλο..
Ευχαριστώ πολύ!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01449 seconds with 11 queries