Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 25-12-11, 20:58
Το avatar του χρήστη THED
THED Ο χρήστης THED δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-09-2011
Περιοχή: κομοτηνη
Μηνύματα: 73
Unhappy

Κατ αρχην Χρονια πολλα σε ολους. Υγεια και ευτυχια σε εσας και τις οικογενειες σας παιδια.

Το νεο ειναι οτι υπαρχει προβλημα.....
εχω ενα θεμα με την φιλτρανση γιατι εκανα μια "πατατα" η οποια μαλλον δεν διορθωνεται. Σαν γνησιος πρωταρης στον χωρο του ενυδρειου δεν προεβλεψα χωρο για τα λαστιχα των εξωτερικων φιλτρων......
οι λυσεις ειναι 4.....
α) παιρνω το ρισκο να ανοιξω με ποτηροτρυπανο 4 τρυπουλες ακριβως επανω απο τις κοντρες του ενυδρειου για να περνανε τα λαστιχα ενω παραλληλα θα προσευχομαι να μην ραγισει το γυαλι.
β) παω σε εσωτερικο φιλτρο απο εταιρια η οποια εχει κανει ενυδρεια 1200-2000 λιτρων το οποιο θα εχει χωρο για αρκετο βιολογικο υλικο και δυνατο κυκλοφορητη. Θα ειναι τουλαχιστον το ιδιο ισχυρο αν οχι περισσοτερο απο ενα εξωτερικο οπως μου ειπανε αλλα θα μου τρωει λιγακι χωρο παραπανω.
γ) βαζω 2 εσωτερικα τα οποια ειναι φτιαγμενα για ενυδρεια μεχρι 450 λιτρα και θα τα καθαριζω εναλλαξ για να μην διαταρασσω οσο μπορω την βιολογια του ενυδρειου.
δ) Πεταω το ενυδρειο που εφτιαξα και στην τρυπα του τοιχου βαζω ενα πανεμορφο τζαμι βυτρω με ψαρακια επανω και κρυφο φωτισμο.

πραγματικα εχω αρχισει να ξενερωνω....νομιζα οτι τα ειχα σχεδιασει ολα σωστα αλλα την πατησα σαν πρωταρης.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01370 seconds with 11 queries