Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-01-16, 13:14
Fighter Ο χρήστης Fighter δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Περιοχή: Πειραιας/Κορυδαλλος
Μηνύματα: 127
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποσο GH KH ?
(τα ψαρια επηρεαζονται και απο τη σκληροτητα του νερου GH. Δεν φτανει το σωστο pH)
ΚH: 5° dKH (89.5 ppm)
GH: 8° dGH (143.2 ppm)

Πάντως τα Herotilapia Multispinosa απορρίφθηκαν έπειτα από σχετικό ψάξιμο για συνθήκες και συμπεριφορές κλπ κλπ...καθώς διάβασα αρκετές περιπτώσεις όπου μπορεί να σου ξηλώσουν όλα τα φυτά του ενυδρείου....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από theodor72 Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσοχή στα ram! Δε γνωρίζω την εμπειρία σου, αλλά τα ram όχι μόνο είναι ευαίσθητα ψαράκια, αλλά πολλές φορές και στα μαγαζιά δεν έρχονται σε πολύ καλή κατάσταση. Είτε εξαιτίας του εκτροφέα, είτε λόγω διαχείρισης των ψαριών!

Αν αποφασίσεις λοιπόν, φρόντισε να τους δημιουργήσεις ιδανικές συνθήκες αλλά και να επιλέξεις υγιή ψάρια από μαγαζί που εμπιστεύεσαι.
Τις συνθήκες τις έχω προσπαθήσει πριν βάλω τα ψάρια...νομίζω τείνουν προς τη σωστή κατεύθυνση...
Για ραμ συγκεκριμένα, επειδη έχω κοιτάξει σε αρκετά πετσοπ..έχω διαπιστώσει ότι όλοι τα φέρνουν σε πολύ μικρες ηλικίες και είναι πολύ δύσκολο να διαχωρίσεις φύλο και να πετυχεις ζευγαρι με 2 μονο ψαρακια...
__________________
Η παρατηρηση του ενυδρειου αποβαλλει το αγχος και μειωνει την αρτηριακη πιεση...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fighter : 06-01-16 στις 13:14 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries