Θέμα: Doberman....
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 02-02-11, 14:36
Το avatar του χρήστη giagligian
giagligian Ο χρήστης giagligian δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-08-2007
Περιοχή: Νάξος-Πειραιάς
Μηνύματα: 508
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω ειμαι προσωπικα κατα των κερδοσκοπων (εκτροφεων και καλα) οι οποιοι βαζοντας ενα ζευγαρι σκυλια η και δυο να ζευγαρωνουν κοιταν να βγαλουν λεφτα για να ζησουν με το σκεπτιστικο οτι και καλα εχουν εξοδα τα ζωα για να μεγαλωσουν και τα ταιζουν υπολοιματα απο ταβερνες. Εχω αγορασει Κολει και το ειχα 12χρονια, ντοπερμαν 8 χρονια και Χασκυ 13 χρονια και τωρα εχω 5 σκυλια διαφορα. Πιστευω οτι το σκυλι μαθαινη αν εχεις ορεξη και ας ειναι και ενος χρονου. Τωρα τα περι φυλακα υπαρχουν πολλα ερωτηματικα ειναι το δεσιμο και η ολη συμπεριφορα του ατομου με το ζωο. Παντως μια που σου εγραψε καποιο παληκαρι οτι θα γενηση μια σκυλα ενος φιλου κρατα μια επαφη και φροντισε να παρης ενα κουταβη για να δεθης καλυτερα μαζι του και να σε κοιτα στα ματια, να σε διαβαζη. Σιγουρα θα κουραστης λιγο παραπανω να το καθαρισης και να του μαθης ορισμενα πραγματα αλλα πιστεψεμε θα αξιζη τον κοπο.
+100000

Μακρυά από εκτρωφείς, οι περισσότεροι είναι μην πω τι είναι, και κανένας δεν εγγυάται την πραγματική ταυτότητα κάποιου σκύλου που μπορεί να τον αναφέρει με ένα σωρό χαρτιά κ μην πω τι άλλο...

Επίσης, ποιος είδε ντόμπερμαν να ζει 15 χρόνια μικρεακουαρίστα?

Και στο κάτω κάτω της γραφής, και κάποιος άνθρωπος μπορεί να μην έχει ιστορικό οικογένειας με καρκίνο ή πάρκινσον και να πάθει ο ίδιος... Ότι είναι να γίνει ας γίνει!

Θα σου σύστηνα να πάρεις από γνωστό γνωστού ακόμα καλύτερα και όχι από αγγελία. Και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ μην πάρεις μεγαλωμένο σκύλο οποιασδήποτε ράτσας αν τον θέλεις για οικογενειακό φίλο... Ποτέ δεν ξέρεις και δεν πρόκειται να μάθεις πως έχει ζήσει μέχρι εκείνη την στιγμή, και πως θα αντιδράσει σε μερικές περιπτώσεις.

Όσο πιο κουτάβι γίνεται (και ας κουραστείς μέχρι να μάθει ορισμένα πράγματα), και θα με θυμηθείς... Είναι αυτό που είπε και κάποιο άλλο παιδί εδώ μέσα, να επικοινωνεί με τα μάτια ο σκύλος. Και όταν λέμε κουτάβι, γύρω στις 60 ημέρες. Όχι λιγότερο
__________________
ΖΗΤΩ Η ΕΛΛΑΣ!!!

http://www.studiosnaxos.com
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01585 seconds with 11 queries