Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 26-12-15, 18:47
Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-09-2015
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από energy52 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου Κωστα επιμενει η αλγη, μηπως να μην αναβες καθολου τη μια λαμπα για κανα 2 βδομαδες ας πουμε;
Ελλατωσε τη λιπανση στο μισο απ αυτο που προτεινει η seachem αλλα γνωμη μου μην την σταματησεις εντελως ισως μετα εχεις προβλημα με τα φυτα..
Αυξησε τις αλλαγες νερου στις 4-5 μερες, κρατωντας τα νιτρικα στο 10-15..
Δεν ξερω μετα η υπερδοσολογια excel αν μπορει να βοηθησει με την συγκεκριμενη αλγη που εχεις ας σου πουνε κι οι πιο εμπειροι
Τελος βαζεις σαλιγκαρια ramshorn(εμενα την bba που ειχα την εξαφανισαν στην κυριολεξια αλλα ειχα κανει και θεραπεια με διπλη δοση excel για 2 βδομαδες πρωτιστως-εκτος των αλλων) και καμια γαριδα amano αν σε παιρνει σε σχεση με τους υπολοιπους οργανισμους που εχεις στο ενυδρειο σου..
Κυκλοφορια εχεις ικανοποιητικη,το φιλτρο σου εσωτερικο ειναι;
Λίπανση σταμάτησα μόνο το γενικό, κάλιο και νιτρικά ρίχνω κανονικά, το εξέλ μου τελειώσε δεν ξέρω αν μπορώ να ρίξω οξυζενέ. Για σαλιγκάρια ποια ramshorn κάνουν; Αν είναι διαφορετικό χρώμα απ το πορτοκαλί που έχω θα υπάρξει πρόβλημα; Κυκλοφορία μετά και το δεύτερο κυκλοφορητή που πρόσθεσα για διάχυση του διοξειδίου πιστεύω είναι πλέον πάρα πολύ καλή, το καταλαβαίνω που ελαφρώς όλα τα φυτά κουνιούντα ακόμα και τα χαμηλά όπως το γρασίδι και το φίλτρο μου ναι εσωτερικό είναι με αλλαγμένο τον κυκλοφορητή απ τα 400lt/h που είχε το μαμά έβαλα 600lt/hr.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01447 seconds with 11 queries