Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #74  
Παλιά 11-12-10, 21:25
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Και σε παρακαλώ Μιχάλη, ενημέρωσε τον "συμπολεμιστή" σου για την χρησιμότητα των installation sets, γιατί νομίζει ότι μιλάμε μόνο για το χρώμα.
Αν χρησιμοποιείς, επικαλούμαι την αντικειμενικότητά σου και περιμένω να ακούσω αν προσφέρουν κάτι παραπάνω ή αν η eheim τα πουλάει μόνο για εφέ.


Σπύρο είπα ότι δεν θα σου ξανααπαντούσα στο συγκεκριμένο θέμα, αλλά νομίζω ότι η έκφραση "Δεν ενημερωνεις. Παραπληροφορεις." είναι βαριά.
Στην θέση σου θα την έπαιρνα πίσω και θα ζητούσα συγνώμη, γιατί το μόνο που έκανα ήταν να παραθέσω στοιχεία, που εσένα δεν σου άρεσαν.
Πιστεύω ότι δεν υφίσταται λόγος για να μου επιτίθεσαι προσωπικά, θα μπορούσα ίσως να ζητήσω και άνωθεν επέμβαση, αλλά δεν θα το κάνω.
Θα σε αφήσω να λες, να λες, να λες και να συνεχίσεις να εκτίθεσαι σε όσους έχουν ακόμη την υπομονή να μας διαβάζουν. Καλή συνέχεια.
Αν νοιωθεις οτι σου επιτιθεμαι αντιπαραθετωντας επιχειρηματα και στοιχεια λυπαμαι και μπορεις να ζητησεις την τιμωρια μου.
Η παραθεση των στοιχειων που εκανες στον πινακα και που συνεχισες και επιμενες να υποστηριζεις ειναι ομως παραπληροφορηση.
Πως αλλιως να το πω?
Πρωτη φορα βλεπω επιτελους να αναφερεις τη λεξη "χρησιμοτητα" και οχι "αναγκαιοτητα".
Η αναβαθμιση ενος εξαρτηματος δεν ειναι αναγκαστικη σε ενα προιον για να λειτουργησει, εφοσον εχει ηδη καταλληλο εξαρτημα χρονια χρησιμοποιουμενο και αποδεδειγμενα αποδοτικο. Και εσυ υποχρεωνεις με τα στοιχεια του πινακα σου, τον αναγνωστη να αγορασει installation kit χωρις να ειναι αναγκαιο.
Ειπα και ξαναλαεω οτι τα στοιχεια που παραθετεις για το κινεζικο φιλτρο μπορει να ειναι οπως τα περιγραφεις, (εγω δεν το γνωριζω), αλλα τα στοιχεια που αναφερεις για το eheim ειναι ανακριβη και αυτο το γνωριζω και ενημερωνω το ποστ.
Επιπλεον απορω που ενω εχεις και εσυ eheim φιλτρα, υποχρεωνεις τον αναγνωστη σε αγορα μη απαραιτητων εξαρτηματων.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01634 seconds with 11 queries