Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 25-04-17, 16:42
Constantinos_S Ο χρήστης Constantinos_S δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-02-2017
Περιοχή: Αλιμος
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kgf12345 Εμφάνιση μηνυμάτων
κωσταντινε πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω απο που προερχεται αυτη η διαθεση σου για διαφωνια...
αντιδρας σε πραγματα που ειναι αυτονοητα για οποιονδηποτε εχει ασχοληθει λιγο παραπανω απο σενα με τα ενυδρεια και κανεις οτι θιγεσαι οταν διαβασεις μια αποψη που δεν συμφωνει με τη δικη σου,προσθετοντας και χαρακτηρισμους,ενω εσυ ξεκινησες το θεμα και ζητησες γνωμες.
δεν ηρθε κανεις μονος του να σου πουλησει "γνωση και εμπειρια"...

αυτο που εγραψε ο αλεξ κοσμο και σε πειραξε ειναι σωστο.εχεις ενα ψαρι σε 15 λιτρα,δεν κανεις τακτικες μετρησεις αφου δεν εχεις τεστ,δεν ταιζεις το ψαρι αρκετα,και εχεις και την σιγουρια πως τα νιτρικα ειναι 0 γιατι τα ρουφαει ενα κλαδι κερατοφυλλο.

και μολις σου πουμε τα λαθη σου οσοι εχουμε ασχοληθει λιγο παραπανω,μας τη λες κιολας γιατι φταιμε εμεις που χρωσταει η ελλαδα
αν δεν σου αρεσει να ακους τις γνωμες που γραφονται και ζητησες ο ιδιος,τοτε δεν υπαρχει λογος να ασχολειται κανεις με το θεμα σου.ποσταρε σε καποιο φορουμ του εξωτερικου που σου αρεσουν τοσο πολυ,και βαλε το μονομαχο σου σε βαζο κιεσυ μολις αποφασισεις να κανεις αναπαραγωγη

επισης θα σε προειδοποιησω δημοσια,πως την επομενη φορα που θα διακρινω υπαινιγμο και καλυμενους γενικους χαρακτηρισμους σε ποστ σου στο παρον θεμα,που απευθυνονται εμμεσα η αμεσα σε αλλους συνφορουμιτες,θα πεσει καρτα.

μπορεις να πεις τη γνωμη σου ελευθερα,αποφευγοντας ομως τους χαρακτηρισμους.
αυτα απο μενα και καλη συνεχεια.δεν θα ξαναπαντησω στο θεμα σου,απλα θα παρακολουθησω τη συζητηση.
Διαφωνω με τις ανακριβεις πληροφοριες που για ακομα μια φορα ποσταρες. 1ον Αυτο που ειπε ο Αλεξ Κοσμο στο οποιο συμφωνεις και εσυ λεγεται κακοποιηση ζωου και κανονικα διωκεται νομικα. Οπως επισης διωκεται νομικα η υπονοια και η κατηγορια για κακομεταχειριση και κακοποιηση ζωου χωρις να υπαρχουν αποδεικτικα στοιχεια. 2ον Ποιος σου ειπε οτι δεν κανω μετρησεις; Στους 3 μηνες εχω μετρησει 4 με 5 φορες σε μαγαζι με υγρα το νερο μου και ολες οι παραμετρους μου βγηκαν σωστες με ελλειψη νιτρικων. Η οποια οφειλετε στα φυτα (πληθυντικος αριθμος) που ειναι κερατοφυλλα, ανουμπιες, marimo moss, βαλισνερια και java fern. Ο μονομαχος στα 15 λιτρα και στα 20 ειναι ενα ψαρι που δεν ειναι εξαιρετικα ρυπογονο με αποτελεσμα στην δικη μου περιπτωση τα φυτα να εχουνε αναπτυξη αλλα να θελουν και επιπλεον θρεπτικα συστατικα εξου και η προσθηκη υγρου λιπασματος εβδομαδιαια. 3ον Ποιος σου ειπε οτι δεν ταιζω τον μονομαχο μου; Τα μπιλακια aka pellets που τρωει 6 εως 8 την ημερα και τα αποξηραμενα bloodworms ειναι υποσιτισμος; Ενδεχωμενος θα παρω και τριτη ποικιλια στο φαγητο του αλλα και παλι το φαιμενο bloating λεει κατι; 4ον δεν θα αποφασισω να κανω αναπαραγωγη δεν θελω και δεν θελω να διαθεσω τα μεσα γι αυτο. Το βαζο ακυρο εντελως. 5ον Για 100η φορα ξαναλεω οτι ειμαι ΚΑΤΑ βαζων, γυαλων, ποτηρια, σφινοποτηρα, μολυβοθηκες, "μονομαχιερες" σε τριγωνο σχημα, αρκουδακια ενυδρεια, ξενοδοχεια ψαριων, 5 λιτρων ενυδρειακια και τα συναφη. Εχω ομως καταληξει στα μινιμουμ και στα μαξιμουμ που μπορει να διαθεσει καποιος και εκει κλεινει για μενα η υποθεση λιτρων. 6ον λεω την γνωμη μου και δεν υπαινίσσομαι κατι, απλα ενοχλει μια μεριδα ανθρωπων οπως και εσενα και θα συνεχισει να ενοχλει αλλα δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο. Εαν αυτος ειναι ο λογος για κοκκινη καρτα τοτε ευχαριστως να την δεχτω. Να ενα ωραιο link για να καταλαβουμε την διαφορα μεταξυ παραμελησης και κακοποιησης ζωου και φροντιδας ζωου. Mod edit : το "ωραίο" λινκ διεγράφη λόγω των εικόνων φρίκης που περιέχει

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 25-04-17 στις 18:37
 
Page generated in 0,01905 seconds with 11 queries